Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Enerji Hissesi için “TUT” Tavsiyesi Geldi! Hedef Fiyat Açıklandı

Geçen yıl net karında düşüş yaşan Enerjisa Enerji A.Ş.’nin hisseleri için yeni hedef fiyat geldi. Alnus Yatırım, ENJSA hisseleri için "TUT" tavsiyesinde bulundu. Detaylar haberde...
Bu Enerji Hissesi için “TUT” Tavsiyesi Geldi! Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta 2023 yılının son çeyreğine ait finansal raporları açıklanan Enerjisa Enerji A.Ş.’nin (ENJSA) hisseleri için hedef fiyat açıklaması gelemeye devam ediyor. İş Yatırım ve Deniz Yatırım’dan sonra Alnus Yatırım’dan da hedef fiyat değerlendirmesi geldi.

Alnus Yatırım tarafından yayımlanan raporda şirketin bilançosu incelendi. Buna göre perakende satış hasılatında 13,1 milyar TL’lik azalış olduğu kaydedildi.

Alnus Yatırım Enerjisa Enerji
Kaynak: Alnus Yatırım

Şirketin brüt kar rakamındaki artış miktarının 2,35 milyar TL olduğu aktarıldı. Dağıtım iş koluna ilişkin faaliyet gelirlerinin, 2023 yılında Enerjisa Enerji’nin faaliyet gelirlerinin yüzde 80’ini oluşturduğu aktarıldı.

Enerjisa Enerji’nin, serbest piyasa brüt kârının 310 milyon TL reel azalışla 1 Milyar 568 milyon TL’ye gerilediği not edildi.

Marjlar açısından zorlu piyasa koşullarının aksine, Enerjisa Enerji’nin her iki piyasada da sattığı elektrik hacimlerini artırmayı başarabildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Alnus Yatırım, bu çerçevede şirket hisseleri için 12 aylık periyodu kapsayan fiyat hedefini “TUT” tavsiyesi ile 74,00 TL olarak belirledi.

İş Yatırım Enerjisa hissesi için hedefi fiyatı 97,45 TL, Deniz Yatırım ise 91,40 TL olarak açıklamıştı. Şirket finansal raporlarında geçen yılın son çeyreğinde net karının yüzde 78 düşerek 4,5 milyar TL’ye gerilediğini duyurmuştu.

Yıllık yüzde 100’e yakın kazandıran ENJSA hisseleri bugün açılışı 57,30 TL’den yaptı. Hisseler 55,95 TL’ye kadar geriledikten sonra kayıplarını toplayarak 57,3 TL’ye yükseldi. Hisseler haftalık bazda yüzde 4’e yakın, aylık bazda yüzde 5’e yakın kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.