Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Banka Radara Girdi! Hedef Fiyatlar Peş Peşe Geldi

Borsa İstanbul’da HALKB koduyla işlem gören Halk Bankası’nın bilanço açıklamasından sonra birçok kurumdan detaylı rapor geldi. Hedef fiyatlar güncellendi. İşte detaylar;
Bu Banka Radara Girdi! Hedef Fiyatlar Peş Peşe Geldi
HABER GİRİŞ

Türkiye Halk Bankası için (HALKB) birçok kurum hedef fiyatını güncellediğini açıkladı. Banka, 9 Kasım’da konsolide finansal sonuçlarını açıklamıştı. Bankanın çeyreklik dönem karı 4,1 milyar TL, 9 aylık dönem karı ise 10,4 milyar TL seviyesinde gelmişti.

Vakıf Yatırım, Halk Bankası’nın beklentileri dahilinde net kar açıkladığını belirtti. Bankanın net faiz gelirlerindeki artışla birlikte menkul kıymetlerin değerleme oranının yüzde 50’den yüzde 60’ yükselmesinin faiz gelirlerini desteklediği paylaşıldı. HALKB için “endekse paralel getiri” ve “tut” önerisiyle hedef fiyat 13,30 TL’den 14,15 TL’ye yükseltildi.

Yapıkredi Yatırım, HALKB’nin 3Ç23 net karının piyasa beklentisinin yüzde 7 üzerinde gerçekleştiğini aktardı. Hisse için nötr değerlendirme yapan Yapıkredi Yatırım, HALKB için “tut” tavsiyesini korudu ve 12 aylık hedef fiyatını 15,5 TL olarak revize etti.

Ak Yatırım, Halk Bankası’nın sermaye getirisinin düşük kalmaya devam ettiğini açıkladı. 12 aylık hedef fiyatını 13 TL’de sabit bıraktı ve hissenin son dönem zayıf performansının ardından notunu “nötr”e çevirdi.

Deniz Yatırım, Halk Bankası’nın net kar rakamının önceki döneme göre dört kattan fazla arttığını ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 daraldığını paylaştı. Bu çerçevede HALKB için önerisini “tut” olarak belirledi ve hedef fiyatını 16,60 TL olarak belirledi.

GCM Yatırım Banner

Şeker Yatırım, HALKB hissesinde önemli bir etki beklemediklerini, 2023 – 2026 net kar beklentilerini yukarı yönlü revize ettiklerini ve 15,65 TL olan hedef fiyatı 17,15 TL olarak güncellediklerini kaydetti. Yeni hedef fiyatın yüzde 28 artış potansiyeli taşıdığı ifade edildi.

Garanti BBVA Yatırım, finansal sonuçların piyasa beklentisinin üzerinde olduğunu, ancak bunun operasyonel iyileşmelerden kaynaklanmadığını belirtti. Dolayısıyla piyasa etkisinin nötr olmasını bekleyen Garanti BBVA Yatırım, HALKB için “endekse paralel getiri” tavsiyesini korudu ve 11,2 TL olan hedef fiyatını 15,5 TL’ye çıkardı.

ICBC Yatırım, HALKB hisselerinin son bir yılda yüzde 55 artarken BIST 100 endeksine göre yüzde 14 daha zayıf bir performans gösterdiğini aktardı. HALKB için 17 TL hedef fiyat ve “nötr” görüş devam etti.

Bu Banka Radara Girdi! Hedef Fiyatlar Peş Peşe GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

10 Kasım saat 16:40 itibarıyla BIST 100 endeksi yatay bir seyirle 7841 puanda, bankacılık endeksi de durağan bir gidişatla 7678 puanda seyrediyor. HALKB, yatay seyreden endekslerden negatif ayrışan hisselerden biri oldu ve yüzde 1,8 düşüşle 13,2 TL’den işlem görüyor.

Hisse haftalık bazda sabit kalırken aylık yüzde 15,4 değer kaybetti. Yıllık kazanç ise yüzde 52 seviyesinde. HALKB, yıllık en düşük 8,8 TL, en yüksek 17,7 TL seviyelerine erişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.