Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin Yönü Hakkında Son Sözü Balinalar Söyleyebilir!

Büyük işlemler zirve seviyelerine ulaştıkça balinalar pazardaki otoritelerini yeniden damgaladılar. İşte en büyük altcoinlerden Litecoin'e dair dikkat çekenler...
Bu Altcoinin Yönü Hakkında Son Sözü Balinalar Söyleyebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2023 yılının ilk günlerinden itibaren kripto para piyasalarında yaşanan canlanmanın en yoğun görüldüğü kripto para birimlerinin başında Litecoin (LTC) geliyor. Verilere göre yeni yılda piyasaya hakim olacak kripto varlıklar arasında gösterilen LTC’nin yönü hakkında son sözü ise balinalar söyleyebilir.

Litecoin’in 1 milyon dolarlık işlemleri Ocak ayının en yüksek seviyesine ulaşırken; altcoinin olası yönü, ardı arkası gelmeyen balina eylemlerine bağlı olabilir.

Peki, gerçekten de Litecoin balinaları, LTC’nin yönü hakkında son sözü söyleyebilir mi?

Balina İşlemleri Dikkat Çekici Seviyelerde

LTC balinaları, Ocak ayının başlarında zirvelere ulaştıktan sonra, büyük işlemler üst seviyeye ulaştıkça pazardaki otoritelerini yeniden damgaladılar.

Santiment’e göre 1 milyon dolarlık bölgedeki balina işlemleri 25 Ocak’ta 2023 yılının en yüksek seviyesine ulaştı. On-chain platformdan alınan ayrıntılar, söz konusu tarihte aralık içinde 100’den fazla işlem olduğunu ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

“Litecoin’e Güveniyoruz”

Bu artışın koşulları son iki olaydan farklıydı. Önceki iki kez Litecoin böyle bir zirveye ulaştı, LTC fiyatında dikkate değer artışlar oldu. Bu arada, dijital para son 24 saatte ise yalnızca yüzde 1.07 arttı.

Bununla birlikte, bu tablo, uzun vadeli sahiplerin güvenini caydırmadı. Glassnode’a göre Litecoin rezerv riski oldukça düşük bir değer olan 0.00069 noktasındaydı. Rezerv riski, bir varlığın sahiplerinin ona olan inancını ölçmektedir. Rezerv riski düşük olduğu için güvenin yüksek olduğunu gösteriyordu.

LTC fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) inanılmaz derecede düşük olduğu için, kripto para birimini tutma konusundaki sarsılmaz güven bakış açısı bu anlamda uyumlu görünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Balinaların eylemleri, varlıklarının çoğu satıldığı için birkaç gün önce yaptıklarıyla çelişiyordu. Bununla birlikte, büyük işlemlerdeki canlanma da şaşırtıcı olmayabilir.

Bunun nedeni yaklaşan Litecoin yarılanmasıydı. Geçmiş yarılanmalarda, Litecoin balinaları olaydan günler önce birikim yapma tavrı sergiliyordu. Dolayısıyla, son adımların bununla bağlantılı olma ihtimali var.

İlginç bir şekilde, faaliyet yatırımcılar tarafından tutulan LTC’nin değerini etkilemiş gibi görünüyordu. Haber yazımı esnasında, piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV) yeniden yüzde 9.461’e yükselmişti. Oran, tüccarların alım satım davranışlarına göre bir kripto para biriminin piyasadaki değerinin bir ölçüsü olarak işlev görmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Mevcut duruş, LTC sahiplerinin zarardan çok kâra yöneldiğine işaret ediyordu. Öte yandan, MVRV z-skoru, olduğundan çok daha yüksek bir eğilim gösterdi. Yine de, Litecoin’in 30 günlük yüzde 26.97’lik kazancına aldırmadan muhtemelen değerinin altında olduğu anlamına geliyordu.

Piyasa değeriyle en büyük 13. kripto para biriminin fiyatı, haber yazımı esnasında 87.89 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.