Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin Kaderi Değişmek Üzere! Ayılar Uzaklaşıyor mu?

Ocak ayını yükselişlerle geçiren kripto para piyasalarında önümüzdeki dönemin gelişmeleri bazı kripto para birimlerine önemli destek olabilir! Detaylar haberde;
Bu Altcoinin Kaderi Değişmek Üzere! Ayılar Uzaklaşıyor mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, önemli yükselişlere sahne olan Ocak ayını kapatmaya hazırlanıyor. Bu süreçte öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) yüzde 45’lik yükselişle 2023’ten bu yana en iyi Ocak ayını geçirirken, bu durum altcoinlerde de etkisini gösterdi. Filecoin (FIL) yılın ilk haftalarında yükseliş gösteren altcoinlerden biri olsa da kripto varlığın değeri hala eski günlerin çok uzağında.

Ancak altcoin için son dönemde yaşanan ve yakın gelecekte gerçekleşecek önemli gelişmeler bazı şeyleri değiştirebilir! Filecoin, Lockheed Martin ile ortaklaşa uzayda gezegenler arası dosya sistemini konuşlandırmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra FIL, geçen hafta gelir açısından en iyi blok zincirleri arasındaydı.

Peki, Filecoin’in son başarıları FIL’i ayıların elinden kurtarabilir mi? İşte dikkat çekenler…

Filecoin, kısa süre önce gezegenler arası dosya sistemini uzayda konuşlandırma görevinde olduğunu duyurdu. Resmi duyuruya bakılırsa, görev 2023 yılı içinde Lockheed Martin’in LM 400 Technology Demonstrator uzay aracında gerçekleşecek.

Merkezi olmayan depolama için uzayda kullanım durumlarının değerlendirilmesi bu görevde ilk kez yapılıyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @FilFoundation

FIL’in Kaderi Değişmek Üzere mi?

Bu yeni proje, türünün ilk örneği olduğu için Filecoin adına oyunun kurallarını değiştirebilir. Misyon, uzaydan yere iletişim için bir IPFS kullanım durumunu ortaya koyuyor. IPFS kullanımı aracılığı ile uzaydan iletilen veriler “içerik adresli” olacak ve IPFS ağı üzerinde erişilebilir duruma getirilecektir.

Filecoin Foundation’ın Başkanı Marta Belcher konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Başından beri IPFS, gezegenler arası mesafelerde ağ oluşturmaya olanak tanıyan bir teknoloji olarak tasavvur edildi” ifadelerini kullandı.

Bu yeni duyurunun yanı sıra Messari’nin verileri, Filecoin’in aktif anlaşmalarının 2022’nin dördüncü çeyreğinde çeyrek bazda yüzde 117 arttığını ortaya koydu. Bu tablo, Filecoin için iyimser görünüyordu. Çünkü dünya çapında artan benimsenmesini destekler nitelikteydi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Messari

İlginç bir şekilde FIL, son yedi günde elde edilen gelir açısından en iyi blok zincirleri listesine de girdi.

FIL’in geliri artarken, kilitli toplam değeri (TVL) de benzer bir rota izledi ve bu yılın başından bu yana sürekli bir artış kaydetti.

Metrikler Henüz Yanıt Vermedi

Şaşırtıcı bir şekilde, bu büyük duyurulara ve başarılara rağmen, FIL’in metrik cephesindeki performansı hedeflenen düzeyde değildi.

FIL’in türev piyasasındaki talebi geçen hafta DyDx fonlama oranı düştüğü için azaldı. Altcoinin hacmi de büyük ölçüde negatif bir sinyal olarak kabul edilebilecek bir düşüş kaydetti.

Aynı şey, ağın düşüşe geçen geliştirme faaliyeti için de geçerliydi. FIL geçen hafta fiyatında bir artış kaydetmeyi başaramadı, bunun nedeni dört haftalık azalan fiyat oynaklığı olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

FIL, haber yazımı esnasında 2 milyar dolara yaklaşan piyasa değeriyle 5.20 dolar civarında işlem görüyor. Altcoin, piyasa değeriyle en büyük 33. kripto para birimi konumunda.

Filecoin, 2021’in Nisan ayında 236.84 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.