Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin Fiyatı Son Gelişmelerle Hareketlenecek mi?

Kripto para piyasaları hafta sonuna doğru toparlanma çabasını sürdürürken, ilk 20 içindeki bir altcoin için yeni gelişmeler dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Bu Altcoinin Fiyatı Son Gelişmelerle Hareketlenecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları hafta sonu yaklaşırken yeni bir yükseliş dalgası yaratma peşinde görünüyor. Öncü kripto para Bitcoin’in, 21.200 dolarda bulunan direnç bölgesinin üzerinde yeni bir yükseliş girişiminde bulunduğu gözlemlenirken, altcoinlerde de benzer çabanın mevcut olduğu görülüyor. Son gelişmelerin ardından Uniswap’ın (UNI) hareketleri de yakından takip ediliyor.

Uniswap, uygun ücretleri destekleyebilecek iki yeni akıllı sözleşmenin eklenmesiyle işleri renklendirmeye çalışıyor. Bu gelişmeler, platformun hizmetlerine olan talebi artırma girişimi olabilir.

Uniswap, bu yeni yükseltme sayesinde kullanıcıların işlem ücretlerinden tasarruf etmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Uniswap’ten Benimsemeyi Teşvik Etme Adımları

Uniswap, bu yıl DeFi (merkeziyetsiz finans) deneyimini kullanıcılar için çok daha akıcı ve kullanışlı hale getirmenin yollarını arıyor. Bu, özellikle benimsemeyi teşvik etme yolculuğunda gerekli bir adımdır. En son güncellemesi ise daha sorunsuz bir platform hedefiyle uyumlu ilginç iyileştirmeler ortaya koyuyor.

Uniswap kısa süre önce en son blog gönderisinde iki yeni akıllı sözleşme başlattığını açıkladı. Bir dizi uygulama aracılığıyla token onaylarının daha uygun maliyetli ve verimli bir şekilde paylaşılmasını ve yönetilmesini kolaylaştıracak Permit2’yi içerirler. Diğer akıllı sözleşme, ERC20 ve NFT takas birleştirmesini etkinleştirmek için tasarlanmış evrensel yönlendiricidir.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Uniswap

Başka bir deyişle, iki akıllı sözleşme, kullanıcılar için en uygun maliyetli olanı sunmaya odaklanıyor. Bu sunumların potansiyel bir sonucu, kullanıcıların işlem ücretlerinden tasarruf edecek olmasıdır. Bu hareket, daha fazla insanı Uniswap’e katılmaya veya ağda daha fazla işleme teşvik edebilir.

Uniswap’ın en son performansına bir bakış, bu hareketin neden gerekli olduğunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabilir. Uniswap işlemleri ve hacmi, piyasadaki son heyecana rağmen düşük kalmaya devam ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Bu, güçlü bir talep dalgasının takip ettiği bir piyasa dönüşünün Uniswap’te daha fazla hacim ve işlemi tetikleyeceği beklentisine aykırıdır. Bu nedenle Uniswap, DeFi platformunu kullanıcılar için daha ilgi çekici hale getirmeye çalışmak için bazı değişiklikler uygulamak zorunda kalabilir.

Uniswap’teki adreslerin analizi, son üç ayda platformu kullanan toplam adres sayısında istikrarlı bir büyüme olduğunu ortaya koyuyor. Ancak Ocak ayının ilk haftasında bile yeni adres sayısı düşük kaldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Yeni adres akışının olmaması birden fazla faktöre bağlı olabilir. Ancak bu, Uniswap’in büyümeyi sürdürme yeteneğini, dolayısıyla işleri farklı şekilde yapma ihtiyacını doğrudan etkiler. Ağın yerel token UNI’ye olan talebi de etkileyebilir.

UNI’nin borsa akışlarına bakıldığında, Ocak ayının ilk iki haftasında borsa aktivitesinde kayda değer bir artış olduğu görülüyor. Bununla birlikte, özellikle son günlerde piyasaya borsa girişleri hakim oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Yukarıdaki gözlem, birçok UNI sahibinin kâr elde ettiğini gösteriyor. Bu, UNI’yi tutmak için düşük bir teşvik olduğunun bir işareti olarak değerlendirilebilinir. Aynı zamanda, UNI’nin şu ana kadar mevcut aylık en yüksek seviyesinden yüzde 13’e kadar gerileyen fiyat hareketiyle de uyumlu.

Piyasa değeriyle en büyük 18. altcoin olan UNI, haber yazımı esnasında 6.12 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.