Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin Fiyatı 20 Dolara mı Fırlayacak? İlginç Tespit!

Cardano'nun yerel para birimi ADA'nın fiyatının 20 dolar ve daha üstünü görebileceği iddiasında bulunuldu! ADA fiyatı tahminleri ve detaylar haberin devamında;
Bu Altcoinin Fiyatı 20 Dolara mı Fırlayacak? İlginç Tespit!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto varlık konumundaki Cardano’nun yerel para birimi ADA’nın fiyatı geçmiş dönemlerde milyonlarca yatırımcısına yüksek getiriler sağlayan fiyat rallilerine imza attı. Kripto varlığın fiyat performansı özellikle boğa piyasası döngülerinde her zaman inanılmaz derecede iyi performanslar ortaya koydu.

Diğer tüm kripto para birimleri için de geçerli olacağı üzere bir sonraki boğa piyasasında ADA fiyatının hangi seviyelere yükselebileceğini öngörmek biraz zorlayıcı olabilir.

Bununla birlikte bir kripto analisti, altcoin fiyatının bir sonraki boğa piyasasında nereye ulaşabileceğini açıklamak için cesur bir şekilde elini taşın atına sokmuş görünüyor.

“ADA Fiyatı 24 Dolara Kadar Yükselebilir”

Kripto analisti Masoud Paydarsani, finansal grafik platformu TradingView’de paylaştığı analizinde, ADA fiyatının nasıl çift haneli rakamlara yükselebileceğini özetledi. Analist ilk olarak, altcoin için oldukça yavaş bir yükseliş trendi görülse de haftalık zaman diliminde uzun vadeli bir yükseliş kanalı olduğuna dikkat çekti.

ADA Fiyat Tahmini
Kaynak: TradingView

Bu durumun, özellikle ADA’nın önceki boğa piyasası döngülerini tekrarlaması söz konusu olduğunda, yükseliş eğilimlerini geçersiz kılmadığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Masoud, geçmiş kripto piyasası döngülerinde 66 haftalık boğa piyasasından önce yaklaşık 108 haftalık ayı piyasası görüldüğüne ve ADA’nın bu 66 hafta içinde parladığını vurguladı.

Analist, yukarı yönlü kanalın doğrulanması durumunda, bir sonraki ADA boğa koşusunun da diğerleri gibi sonuçlanabileceğine inandığını belirti. Altcoinin önceki performansları (2021 yılındaki yükseliş gibi) dikkate alındığında ADA fiyatının aynı eğilimi izleyerek 24 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini iddia etti.

Ayrıca, tarihsel performansa bakıldığında bunun önümüzdeki 66 hafta içinde gerçekleşebileceğini yani bu rallinin tamamlanmasının 2025’e kadar sürebileceğini ifade etti.

Bir Başka Analistin Tahmini 30 Dolara Kadar Çıkıyor

İlginç bir şekilde, ADA fiyatının 20 dolar seviyesini geçmesi beklentisi sadece Masoud’a özgü değil. Bir başka kripto analisti LucidCiC de bu çift haneli seviyenin ADA için mümkün olduğuna inananlar arasında yer alıyor.

Lucid aslında Masoud’a kıyasla altcoin için daha da yüksek bir fiyat hedefine sahip. Masoud’un ADA fiyatının 24 dolara ulaştığını gördüğü yerde, Lucid’in tahmini 30 dolara kadar çıkıyor.

Sosyal medya platformu X hesabı üzerinden konuya dair sıklıkla paylaşımlar yapan Lucid, Cardano’yu birçok engelden geçmesine rağmen 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmayı başaran Ethereum ağıyla karşılaştırıyor.

Analist, bu durum göz önüne alındığında Cardano’nun da benzer biçimde yükselebileceğine inanıyor ve kripto pazarı değerinin on yıl içinde 10 trilyon doları aşmasını bekliyor.

Öte yandan Cardano kurumsal yatırımcılardan da büyük ilgi görüyor. Dünyanın en büyük Bitcoin yatırım fonunun arkasındaki şirket olan Grayscale Investments, kısa süre önce bu artan ilgiye yanıt olarak ADA içeren yeni kripto endekslerini duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.