Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin Ethereum Yükseltmesinden Beklentisi Büyük!

Ethereum ağında yaklaşmakta olan Dencun yükseltmesi sonrası Starknet Vakfı beklentilerini paylaştı. Ayrıntılar geliyor…
Bu Altcoinin Ethereum Yükseltmesinden Beklentisi Büyük!
HABER GİRİŞ

Katman 2 ölçeklendirme protokolü Starknet, Ethereum’un yarın gerçekleştirilmesi beklenen Dencun yükseltmesinin uygulanmasının ardından, toplama maliyetlerinin düşmesinin etkisini iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Starknet Vakfı, protokolünde Dencun yükseltmesiyle aynı zamana denk gelecek ek ücret tasarrufu girişimlerinin uygulamaya konulduğunu açıkladı. Hard fork, Ekim 2022’de Proof of Stake konsensusuna geçişinden bu yana Ethereum protokolünde yapılan tartışmasız en önemli yükseltme olarak tanımlanıyor.

Dencun, ana ağdaki verileri saklama şeklini değiştiren Ethereum iyileştirme önerisini (EIP-4844) içeriyor. Starknet geliştiricileri, toplamaların sözleşmelerini değiştirmek için yönetişim ve yükseltme prosedürlerini yerine getirmesi nedeniyle gelecek haftalarda katman 2’ler tarafından ücret indirimlerinin gerçekleştirilmesinde bir gecikme olabileceğini tahmin ediyor.

Starknet Vakfı, Dencun ile aynı zamana denk gelecek şekilde özel bir hard fork yükseltme seti duyurdu. Katman 2 protokolü, çağrı verilerinin, Starknet’in Ethereum ana ağına işlem göndermek için ödediği gas ücretlerinin yaklaşık yüzde 90’ını oluşturması nedeniyle önemli ölçüde fayda sağlamayı bekliyor.

STRK fiyat grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Ekosistemin yerel tokeni STRK bu yılın Şubat ayında borsalarda listelendi. Kripto para birimi geçen zaman içerisinde yatay aralıkta işlem gördü. STRK yazım itibarıyla 1,7 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 2,4 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Ethereum’da yarın gerçekleşecek Dencun yükseltmesi sonrası bazı uzmanlar tarafından Starknet ve benzeri katman-2 projelerinde güçlü yükselişler görülebileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.