Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin 10. Yaş Gününe Sayılı Saatler! Ralli Beklentisi Büyüdü

Elon Musk ile özdeşleşen popüler meme coin Dogecoin, 10. yaş gününe yol alıyor. Bu süreçte önemli bir direnç alanının aşılması ralli beklentisini yükseltti.
Bu Altcoinin 10. Yaş Gününe Sayılı Saatler! Ralli Beklentisi Büyüdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk yatırımcıların da büyük ilgi gösterdiği Dogecoin (DOGE), Çarşamba günü 10. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Shiba-Inu temalı kripto para birimi, bu süreçte 0,088076 dolar seviyesindeki önemli direnç noktasını aşarak Nisan ortasından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Memecoinin son fiyat yükselişi, birçok Dogecoin yatırımcısını karlılığa yöneltti ve balina işlemleri de (büyük cüzdanlı yatırımcılar tarafından yapılan ve toplamı 100 bin dolardan fazla olan hamleler) geçen hafta boyunca tırmanarak DOGE fiyat artışını daha da destekledi.

10. Doğum Gününe Doğru Göstergeler Yükselişe Geçti

2 Kasım 2005 tarihinde doğan internet fenomeni Shiba Inu köpeği Kabosu’dan esinlenen DOGE token, 6 Aralık 2013’te piyasaya sürülmüştü. Meme coin, böylelikle onuncu yılını tamamlamaya adım adım yaklaşıyor.

DOGE’un 10. doğum gününe giden haftada, zincir üstü ölçümler ise yükselişe geçti ve son fiyat artış trendinin devamının mümkün olduğuna işaret etti.

DOGE Zincir Üstü Ölçümleri Ne Diyor?

Kripto veri merkezi IntoTheBlock’tan alınan bilgilere göre 125,54 milyar Dogecoin tokenı barındıran DOGE cüzdan adreslerinin yüzde 86,29‘u şu anda karlı durumda.

GCM Yatırım Banner

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlık DOGE’un fiyatı, Pazartesi günü erken saatlerde 0,082994 ile 0,088076 dolar arasındaki büyük bir engeli aşarak 0,090150 dolara kadar ulaştı. Analist Ekta Mourya, bir sonraki direncin 0,088077 dolar ile 0,135291 dolar aralığında olduğunu belirtti.

DOGE Global In/Out of the Money Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

Yine, IntoTheBlock verilerine göre 100 bin dolar ve üzeri değerdeki balina işlemleri 11,94 milyar dolara ulaştı. Yükseliş trendi sırasındaki büyük hacimli işlemlerin, DOGE fiyatı için yükseliş tezini desteklediği belirtiliyor.

Ağ Değeri/İşlem Oranı (NVT), piyasa kapitalizasyonunu belirtilen pencerede işlem hacmine bölen bir gösterge olup bir trendin sürdürülebilir olup olmadığını veya değişme olasılığını belirlemek için kullanılmaktadır.

15 Kasım’dan bu yana NVT oranının neredeyse sabit olması, piyasa değeri büyümesi ile işlem hacmi arasında bir denge olduğu anlamına gelmektedir. NVT oranındaki bu tutarlılık, mevcut yükseliş trendinin devam edeceğinin işaretlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

DOGE NVT Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

Balina birikimi, DOGE’un yükseliş tezine başka bir destek katmanı ekliyor. 10 milyon ila 100 milyon token ve 100 milyon ila 1 milyar token tutan DOGE cüzdanları, geçen ay portföylerine sırasıyla 230 milyon token ve 1,04 milyar token ekledi.

DOGE Balina Birikimi Grafiği
Kaynak: Santiment

DOGE fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,087520 dolardan işlem görüyor ve yatırımcıları için günlük yüzde 3’ün üzerinde kazanç sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın