Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin XRP’yi Solladı! Şimdi 100 Dolara Gözünü Dikti!

Solana ağının yerel para birimi SOL, piyasa değerine göre sıralamada XRP'yi geçerek en büyük beşinci kripto para birimi oldu. Fiyat nereye gidiyor? Detaylar;
Bu Altcoin XRP’yi Solladı! Şimdi 100 Dolara Gözünü Dikti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yıllık kazancı yüzde 580’in, haftalık kazancı ise yüzde 22’nin üzerinde seyreden Solana ağının yerel para birimi SOL, son 24 saat içindeki performansıyla da göz doldurmaya devam ediyor. Market değerinde de hızlı artış gözlemlenen SOL, artan hacmiyle birlikte gün içinde XRP’yi geride bırakarak en büyük piyasa değerine sahip beşinci kripto varlık oldu.

Katılımcıların Solana tabanlı projelerden gelen airdroplar için SOL ekosistemine ilgi duyması nedeniyle özellikle 30 Ekim ila 19 Aralık tarihleri arasında SOL hacminde önemli bir artış gözlemlendi.

Zincir üstü verilere göre Solana’nın sosyal baskınlığı altı ayın en yüksek seviyesine yakın, bu da projenin yatırımcılar arasında gördüğü ilginin bir başka işareti olarak göze çarpıyor.

SOL, XRP Sıralaması
Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap verilerine göre Ethereum katili olarak bilinen Solana’nn tokenı, piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi konumuna yükselirken kripto uzmanları SOL fiyatının bu döngüde ikinci bir ralliye tanık olacağına inanıyor.

13 Temmuz’da Yargıç Torres’in, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple davasında verdiği kararın ardından XRP’nin piyasa değeri toparlanmış ve altcoin, en büyük beşinci varlık olarak yerini geri almıştı.

GCM Yatırım Banner

Ancak SOL ekosistemindeki son faaliyetler, altcoindeki kazançları körükledi ve Solana’nın XRP’yi yerinden etme hamlesine yardımcı oldu.

SOL’un kazançları Solana tabanlı projelerdeki airdroplar ve Solana Saga Phone gibi katalizörlerden kaynaklanırken XRP’nin kazançları Ripple’dan gelen yükseliş duyurularından ve SEC ile Ripple davasıyla ilgili olumlu haberlerden etkileniyor.

Solana’nın SOL hacmi ve sosyal baskınlık gibi zincir üstü ölçümleri, varlığın son dönemdeki kazançlarını ve yükselen piyasa değerini destekliyor.

SOL hacmi, 30 Ekim ve 19 Aralık tarihleri arasında artışlar gösterdi ve aşağıdaki Santiment grafiğinde görüldüğü gibi SOL fiyat rallisiyle birlikte yükseldi.

SOL Hacim ve Fiyat Grafiği
Kaynak: Santiment

Piyasa katılımcılarının X gibi sosyal medya platformlarında SOL ile ilgili tartışmalara katılmasıyla Solana’nın sosyal hakimiyeti de altı ayın zirvesine yaklaşıyor.

Öte yandan, sosyal medya platformu X hesabından paylaşımda bulunan tanınmış kripto analisti CryptoJelleNL, Solana fiyat tablosunu değerlendirdi.

Analist, SOL fiyatının haftalık grafikte bir kırılmaya doğru ilerlediğini gözlemlediğini ifade etti.

Jelle SOL Tahmin Grafiği
Kaynak: X / @CryptoJelleNL

Solana için hedefin 100 dolar olduğunu ve SOL fiyatının başka bir ralliye hazır olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın