Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Şaşaalı Günlerine mi Dönüyor? Milyar Dolarlar Uçuşuyor

Kripto analiz platformu IntoTheBlock'tan alınan veriler, Elon Musk'ın favorisi Dogecoin için yükseliş işaretlerini ortaya serdi. Detaylar haberin devamında;
Bu Altcoin Şaşaalı Günlerine mi Dönüyor? Milyar Dolarlar Uçuşuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası son dönemde kış uykusundan uyanmış görünürken pek çok kripto para birimi Ekim ayı içinde başlattığı yükselişini Kasım ayına da taşımış durumda. Geçen ayın en dikkat çeken kripto varlıklarından biri olan Dogecoin (DOGE), yükseliş grafiğini koruyan başlıca altcoinlerden biri konumunda.

Piyasa değeriyle en büyük 9. kripto varlık konumundaki DOGE, son 24 saat içinde 0,77 doların da üzerine çıkmayı başardı. Gün içinde geri çekilme yaşasa da haber yazımı itibarıyla 0.07212 dolardan işlem gören meme tabanlı kripto para birimi için ralli henüz bitmemiş olabilir!

DOGE balinaları, meme coini şaşaalı yükselişler gösterdiği günlere geri döndürmek için perde arkasında faaliyetler gösterirken balinaların geçen ay varlıklarını önemli miktarda artırması dikkatleri çekti.

Veriler, büyük DOGE adreslerinin, kripto parayı 0,1 dolar seviyesine çıkarmak amacıyla DOGE’ye 2 milyar dolardan fazla para eklediğini ortaya çıkardı.

Balinalar DOGE’a Bir Ayda 2 Milyar Dolarlık Güç Verdi

Kripto analiz platformu IntoTheBlock’tan alınan veriler, Dogecoin balinaları arasındaki mevcut yükseliş eğilimini ortaya koydu. 100 bin ila 1 milyon dolar değerinde DOGE tutan adreslerin bakiyesinin son 30 günde yüzde 24,31 oranında arttığı gözlemlendi.

GCM Yatırım Banner

Benzer şekilde, 1 milyon ila 10 milyon dolar arasında DOGE bulunduran adreslerde yüzde 27,43 oranında artış yaşanırken 10 milyon dolardan fazla DOGE bulunduran adreslerde yüzde 29,28 oranında artış görüldü.

Bu göstergenin grafiğine daha yakından bakıldığında, en az 100 bin dolar değerinde DOGE bulunduran bu adreslerin kolektif varlıklarının 7 Ekim’deki 7,37 milyar dolardan 9 Kasım’da 9,469 milyar dolara yükseldiği görülüyor. Bu, kripto balinalarının geçen ay içinde 2,099 milyar dolar daha DOGE elde ettiği anlamına geliyor.

Balina birikimi hala devam ettiği için düzenli yatırımcılar için bu balina faaliyetinin DOGE’un fiyat gidişatı açısından yükseliş sinyali niteliğinde olduğu belirtilmekte. IntoTheBlock’un verileri aynı zamanda en az 100 bin dolar değerinde DOGE tutan bu adreslerin yalnızca son 24 saat içinde 119 milyon dolar DOGE satın aldığını da ortaya çıkardı.

Öte yandan, IntoTheBlock’un sipariş defteri ölçümleri, DOGE arz ve talebi arasında ilginç bir dengesizlik olduğunu ortaya koydu. Haber yazımı itibarıyla alıcılar, çeşitli kripto borsalarında 902 milyon DOGE’luk alım emri verdi. Bu arada, satıcılar yalnızca 876 milyon DOGE’u satışa çıkardı.

DOGE 0,1 Dolara Dönecek mi?

Daha yüksek talebe doğru mevcut kayma ve mevcut balina birikimi, Dogecoin hakkındaki mevcut hissiyatın hacimlerini gösteriyor ve Dogecoin’e büyük miktarda sermaye girişi, fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir.

Bu arada kripto analisti Ali Martinez, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, DOGE’un 0,072 ila 0,073 dolar fiyat noktasındaki önemli destek duvarının, direnç gücünü geride bıraktığına dikkat çekti.

DOGE Fiyat Grafikleri
Kaynak: x / @ali_charts

Martinez’e göre 0,076 doların üzerindeki bir kırılım, bir sonraki önemli direncin bulunduğu 0,084 dolara doğru yolculuğu getirebilir.

Analist, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Destek duvarı: 0,072-0,073 dolarını kapsar, direnç duvarı: 0,074-0,076 dolar arasında değişiyor. Desteğin güç açısından direnci geride bıraktığını ve yukarı yönlü bir kırılma potansiyeline işaret ettiğini unutmayın. Eğer Dogecoin 0,076 doları geçerse, gözler bir sonraki önemli engel olan 0,084 dolarda olacak.”

Sonuç olarak uzmanların çoğu, balinaların ve bireysel tüccarların alım baskısının devam etmesinin, DOGE’u Haziran ayından bu yana görülmeyen 0,1 dolar seviyesine kadar çıkarabileceği görüşünde birleşiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.