Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Rakiplerini Ezip Geçiyor! Artık İlk 30 İçinde!

Son dönemdeki fiyat hareketleriyle dikkat çeken Stacks ağının yerel tokenı STX'in aylık kazancı yüzde 60'ı aştı. Altcoinin piyasa değeri de artıyor. Detaylar;
Bu Altcoin Rakiplerini Ezip Geçiyor! Artık İlk 30 İçinde!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin blok zincirinde akıllı sözleşmeleri kolaylaştıran bir kripto para birimi olan Stacks (STX), son dönemdeki yükseliş yönlü fiyat hareketleriyle dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Geçen hafta yüzde 60’ın üzerinde artışa işaret eden bu etkileyici yükseliş Stacks’i piyasa değerine göre yapılan sıralamada ilk 30 kripto para birimi arasına soktu.

Peki, yükselişin arkasındaki etkenler neler? Ünlü kripto analisti Christian Encila, altcoinin durumunu analiz ederken gelecek hedeflerinden bahsetti.

Analiste göre Stacks’in yükselişini körükleyen birkaç faktör var gibi görünüyor. İlk olarak, akıllı sözleşme işlevselliğini Bitcoin’e (BTC) getirme konusundaki benzersiz yeteneği, dünyanın en eski blok zincirinde gelişmiş uygulamalar arayan yatırımcılar arasında yankı uyandırıyor.

Ethereum’un aksine, Bitcoin’in doğası gereği akıllı sözleşmeler için destekten yoksun olduğu, bunun DeFi (merkeziyetsiz finansa) ve NFT (nitelikli fikri tapu) yeteneklerini sınırladığı biliniyor.

STX Fiyatı Haftada Yüzde 60 Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Stacks, bu boşluğu, akıllı sözleşme özellikleri sunarken kendisini Bitcoin’e bağlayarak dolduruyor. Bu yenilikçi yaklaşım büyük ilgi toplamayı sürdürüyor.

GCM Yatırım Banner

Encila, Stacks ve Bitcoin arasındaki korelasyonun yadsınamayacağını da ifade etmekte. Her iki varlık da Şubat ayının ikinci haftasında belirgin toparlanmalar yaşadı. Bu iç içe geçmiş kader, Bitcoin’in daha geniş duyarlılığının Stacks’in fiyat hareketi üzerindeki etkisini vurguluyor.

STX Yükselen TVL’den Destek Alıyor

Encila, fiyat hareketlerinin ötesinde, Stacks’in DeFi ekosisteminden bir başka yükseliş göstergesinin daha ortaya çıktığına dikkat çekiyor. DefiLlama’ya göre Stacks’in DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değeri (TVL) son üç haftada yüzde 50‘nin üzerinde artarak 70,21 milyon dolara ulaştı.

Bu büyümenin, Stacks DeFi ortamında artan yatırımcı güvenine ve aktif sermaye taahhüdüne işaret ettiğinin altı çiziliyor.

STX TVL Oranları
Kaynak: DefiLlama

Teknik analizin, iyimser görünümü daha da güçlendirdiğini söyleyen Encila, 2,475 ila 2,82 dolar arasında değişen fiyat hedefleriyle rallinin potansiyel olarak devam edeceğini öngördü.

Bu yükseliş tahmininin, STX’in bu hafta başında ulaşılan belirleyici bir teknik kilometre taşı olan 2,06 dolarlık direnci aşmasıyla birlikte geldiğini ifade etti.

“STX İlk 20’ye Girmeye Yakın”

Sosyal medya platformunda Trevor BTC hesabından yapılan paylaşımda ise Stacks’in bir yıl içinde yaklaşık 60. sıradaki kripto para piyasa değerinden 27. sıraya yükseldiği ve pek çok bilindik altcoini geride bıraktığına dikkat çekildi.

Bitcoin L2 anlatılarının etkisini daha çok hissettirmesi ve L1 ağ ücretlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla, STX’in yarılanma civarında ilk 20’ye girmesinin beklenebileceği ifade edildi.

Bir sonraki boğaya girerken, “Bestseller Etkisi”nin kesinlikle daha fazla birikime ve ekosistemin genişlemesine yol açacağının altı çizildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın