Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Piyasadan Pozitif Ayrıştı: 22 Ayın Zirvesini Gördü

Oracle ağı Chainlink (LINK) Nisan 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Son bir haftadaki artış yüzde 30'u aştı. Detaylar geliyor…
Bu Altcoin Piyasadan Pozitif Ayrıştı: 22 Ayın Zirvesini Gördü
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası son haftalarda yatay bir görünüm sergilerken, bazı altcoinler yükselişi ile pozitif olarak ayrışıyor. Bunlardan en dikkat çekenlerden biri Chainlink (LINK) oldu. Kripto para birimi haftalık bazda yüzde 30’a yakın yükseldi ve 17,9 dolardan işlem görüyor.

LINK böylece 22 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Kripto para birimi halihazırda 10 milyar dolar piyasa değeri ile 11. sırada yer alıyor. Nisan 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşan LINK, son 24 saatte yüzde 15 artış kaydetti.

LINK haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son bir haftalık performans, LINK’i Bitcoin ve Ethereum’un üzerine taşıyor. Dijital varlık Haziran 2023’te 5 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Yıllar geçtikçe Chainlink, kripto endüstrisi altyapısının kritik bir bileşeni olarak ortaya çıktı.

Chainlink bu haftanın başında geleneksel finans kuruluşlarının blok zincirleri ve tokenize edilmiş RWA’ları geniş ölçekte benimsemek için veri, bilgi işlem ve zincirler arası yeteneklere ihtiyacı olduğunu ve bunları sağlayan tek platform olduğunu vurguladı.

LINK’e bağlı açık vadeli işlem sözleşmelerinin sayısında ise kilitlenen dolar değeri iki kattan fazla artışla 490 milyon dolara ulaştı. Kripto para birimi açısından açık pozisyonlar yüzde 62 artışla 27,51 milyon LINK’e yükseldi. Açık faizdeki artış piyasaya yeni para akışını temsil ederken, fiyattaki artış eğilimi de bunu doğrular nitelikte.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın