Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin için Güzel Günler Bitti mi? O Seviyelere Dikkat!

Cardano ağının yerel para birimi ADA fiyatlarındaki düşüşün, zincir üstü düşüş ölçümleri ile uzayabileceği belirtiliyor. ADA fiyatını neler bekliyor? Detaylar;
Bu Altcoin için Güzel Günler Bitti mi? O Seviyelere Dikkat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemdeki yükselişiyle uzun süren suskunluğunu bozan Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA’nın yatırımcılarının, zincir üstü ölçümlerin düşüşe geçmesiyle fiyatta bir düzeltme olasılığına hazır olması gerektiği belirtiliyor. Uzmanlar, tüccarlar kar elde etmeye çalışırken ADA fiyatının kısa vadede düşebileceği uyarısında bulunuyor.

ADA Fiyatı Düzeltme Riski Altında

Cardano fiyat eğiliminin gelişiminin, zincir üstü göstergeler incelenerek aydınlatılabileceğini söyleyen kripto analisti Ekta Mourya, yükseliş/düşüş görünümü, aktif adresler ve piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) gibi göstergelerde bunun açıkça görüldüğüne dikkat çekti.

ADA fiyatı 2-11 Kasım tarihleri arasında yükselirken aktif adresler ve yeni adreslerin düşüşe geçmesi dikkat çekti. Bu durum, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi düşüş eğiliminin bir örneği olarak gösterilmekte olup Santiment’ten gelen veriler bu kapsamda Cardano fiyatı için düşüş tezini destekliyor.

ADA Aktif Adresler Grafiği
Kaynak: Santiment

Geçen ay ADA satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını belirlemeye yardımcı olan zincir üstü gösterge MVRV, 10 Kasım’da yüzde 18,61’lik yerel bir zirveye tırmandı. MVRV, 14 Kasım’da yüzde 8,68 seviyesindeydi. Son otuz gün içinde varlığı satın alan ADA yatırımcılarının satıp kar elde ettikleri sonucuna varılabilir, bu nedenle gösterge Cardano fiyatı için düşüş eğilimini destekliyor.

IntoTheBlock’un farklı fiyat seviyelerindeki alıcıların hacmini gösteren küresel para giriş/çıkış (GIOM) göstergesinden elde edilen verilere göre 17,99 milyar ADA tokenı tutan adreslerin yüzde 52,31’i şu anda karda görünüyor.

GCM Yatırım Banner

Cardano fiyatının, 203.390 adresin 1,79 milyar ADA tokenı topladığı 0,34 ila 0,36 dolar seviyeleri arasında destek bulması bekleniyor.

ADA fiyatı 0,36 ila 0,37 dolar arasında dirençle karşı karşıya görünürken 0,37 dolar seviyesi desteğe dönüştüğünde, bir sonraki direnç aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi 53.610 adresin 2,2 milyar ADA tokenı satın aldığı 0,37 dolar ile 0,38 dolar arasında yer alıyor.

ADA GIOM Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

Cardano fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,35 dolar civarında seyrediyor. Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto varlık, haftalıkta ise yeşil görünümünü koruyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.