Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin 100 Dolar Bekleyen Wall Street Kurdunu Ters Köşe Yaptı!

Wall Street uzmanı, 100 dolarlık XRP fiyat tahmini için geçerli sürenin sona erdiğini söyledi ve yanıldığını kabul etti. Ancak bir şeyden vazgeçmedi! Detaylar;
Bu Altcoin 100 Dolar Bekleyen Wall Street Kurdunu Ters Köşe Yaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Wall Street emektarı Shannon Thorp, Ripple ağının yerel para birimi XRP’nin fiyatına yönelik geçmiş dönemde yapmış olduğu yükseliş yönlü fiyat tahmini için ortaya koyduğu sürenin tamamlandığını kamuoyu önünde açıkladı. Uzman isim, 100 dolarlık fiyat tahmininin gerçekleşmediğini itiraf etse de yeni açıklamalarıyla bir kez daha ilgi odağı oldu.

Büyük takipçi kitlesine sahip olan ismin, XRP topluluğu arasında ciddi bir spekülasyon ve beklenti kaynağı yaratan tahmininin gerçekleşmekten çok uzak kalışının, piyasa katılımcılarını altcoinin fiyat dinamikleri üzerinde daha fazla düşünmeye sevk edebileceği belirtiliyor.

XRP Fiyat Tahmini Başarısız Oldu

XRP’ye ilişkin daha önceki iddialı tahmini için verdiği sürenin sona erdiğini sosyal medya platformu X hesabı üzerinden bildiren isim, tahminlerinin gerçekleşmediğini kabul ederken, bu talihsiz sonucu acı-tatlı bir durum olarak nitelendirdi.

Thorp, Temmuz 2023’te XRP için cesur bir tahminde bulunmuş ve kripto para biriminin fiyatının dört ila yedi ay içinde 100 ila 500 dolar arasında artış göstereceğini öngörmüştü.

XRP Fiyatı Durgun Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Wall Street uzmanı, tahminlerini desteklemek için kritik analizler ve istatistikler sunmuş, XRP’nin daha fazla likidite gücü kazanma ve finans sektöründe yaygın olarak benimsenme potansiyelini vurgulamıştı.

GCM Yatırım Banner

Ancak Thorp’un fiyat tahmini ve analizinin üzerinden neredeyse yedi ay geçti ve XRP fiyatı, öngörülen 100 dolar fiyat seviyesine ulaşamadı. Paratic Piyasalar güncel verileri, kripto para biriminin şu an için 1 doların altında, 0,62 dolar civarında işlem gördüğünü gösteriyor.

XRP’nin fiyatı, geçen yıldan bu yana piyasanın yükseliş eğilimlerine ayak uydurmakta zorlandı ve aylardır 0,50 dolar fiyat seviyesi civarında konsolide oldu. Son dönemde ise 0,60 dolar civarındaki önemli direnç seviyelerini aşarak biraz hareketlendi. Bu artış, önemli bir fiyat hareketi geleceği beklentisini artırmış olsa da altcoinin performansı önde gelen rakiplerinin çok gerisinde kalmış görünüyor.

Wall Street Uzmanı İyimserliğini Koruyor!

Uzman isim, karşılık bulmayan 100 dolarlık XRP fiyat tahmininin gerçekleşmediğini kabul etmesinin ardından XRP’nin geleceğine olan inancından geri adım atmadığını da gösterdi!

XRP’nin zorlu süreç içindeki başarılarını vurgulayarak, kripto para biriminin, benzer koşullar altında diğer dijital para birimlerini ciddi şekilde bozguna uğratabilecek zorlukların üstesinden gelme konusundaki direncinin altını çizdi.

Wall Street emektarına göre XRP, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan ve hala devam eden kapsamlı davaya katlanarak muazzam potansiyelini gösterdi. XRP’nin, gelişim ve ilerleme aşamalarında çok sayıda rakip ve düzenleyici engelle karşılaşmasına rağmen en iyi 10 kripto para biriminden biri olarak unvanını koruyarak güçlü duruşunu sergilemeye devam ettiğini açıkladı.

Sözlerinin devamında, “XRP’nin başarısız olacağına gerçekten inanıyor muyuz? Ben buna inanmayı reddediyorum çünkü bugüne kadar neye sahip olduğumu biliyorum.” ifadesini kullandı.

Tahminlerinin gerçekleşmemesine rağmen Wall Street’in deneyimli isminin XRP’nin geleceği konusunda iyimserliğini koruması, kripto para birimine ve geliştirme ekibine verdiği desteği sürdürmesi XRP topluluğu arasında büyük destek gördü.

Sıkı bir XRP takipçisi olarak bilinen analist Dark Defender, kısa süre önceki paylaşımında XRP’nin yakın vadede 2 doları görebileceğini iddia etmişti. Analist, bunun sadece bir başlangıç olabileceğini ve altcoin fiyatının 12 dolara kadar yolunun olduğuna dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın