Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu 5 Hisseye Dikkat! Aracı Kurumun Gözdesi Oldu

Bulls Yatırım, kısa vadeli portföyünü paylaştı. Portföyde EREGL, PGSUS, TOASO, TUPRS ve ZORLU yer aldı. İşte detaylar;
Bu 5 Hisseye Dikkat! Aracı Kurumun Gözdesi Oldu
HABER GİRİŞ

Bulls Yatırım, 26 Haziran tarihinde yaptığı açıklamada kısa vadeli model portföyü hakkında yatırımcıları bilgilendirdi. Aracı kurum, oluşturduğu portföyünde 5 hisseye ver verdi.

Portföyün temeli güçlü şirketlerin teknik paremetrelere uygun şekilde seçilmesiyle oluştuğu paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Bulls Yatırım kısa vadeli portföyde yer alan hisseler:

  • Ereğli Demir ve Çelik (EREGL): 1Ç24 bilançosu ile operasyonel performanstaki iyileşmenin yanı sıra sektör rakamlarının üzerinde büyüyen ham çelik üretim rakamlarının olumlu olarak değerlendirildiği belirtildi.
  • Pegasus (PGSUS): Nisan ve Mayıs aylarında yolcu sayısının sırasıyla yıllık yüzde 22 ve yüzde 20,5 artış gösterdiği Pegasus’ta artan hava sıcaklıkları, bayram ve hac mevsimiyle beraber yolcu sayısı ve doluluk oranlarındaki artış ivmesinin devam edebileceği aktarıldı. Bu gelişmelerin 2Ç24 finansallarına pozitif yansıyabileceği ifade edildi.
  • Tofaş (TOASO): Stelantis Otomotiv’in Türkiye’deki mevcut faaliyetlerinin TOASO tarafından devralınması beklentisinin ve K0 modeliyle birlikte önümüzdeki yılbaşı ile beraber Tofaş’ın yeni modeller üretme beklentisi ile pazar payını artırabileceği kaydedildi.
  • Tüpraş (TUPRS): Fuel Oil Dönüşüm Tesisinin 3 Haziran 2024’te bakımının tamamlanması ile birlikte güçlü giden ürün marjları ve bakım sonrası yüksek kapasite kullanım oranı beklentisinin, şirketin operasyonlarının yılın ikinci yarısında daha güçlü olmasının beklediği bildirildi.
  • Zorlu Enerji (ZOREN): Türkiye ve yurt dışında güçlü elektrik kapasitesine sahip olan Zorlu Enerji’nin önümüzdeki dönemde yüzde 100 iştiraki olan Zorlu Yenilenebilir Enerji’yi halka arz etmesinin pozitif katkı sağlayabileceği belirtildi. 2024 yıl sonu beklentileri ve çarpan analizine göre şirketin dahil olduğu elektrik endeksine kıyasla dikkate değer ölçüde iskontulu olarak fiyatlandığı paylaşıldı.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.