Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu 4 Kripto Para Birimi Mayıs Ayında Zincirlerini Kırabilir!

Popüler kripto platformunun analistleri Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilecek 4 kripto para birimini sıraladı. Detaylar haberde;
Bu 4 Kripto Para Birimi Mayıs Ayında Zincirlerini Kırabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2023 yılına yükseliş ivmesiyle giren kripto para piyasalarında yılın ilerleyen dönemlerinde oldukça dalgalı dönemlere tanıklık edilirken, çoğu kripto varlığın hala tüm zamanların en yüksek seviyelerinden çok uzakta olduğu görülüyor. Peki, Mayıs ayı işleri değiştirebilir mi?

BeInCrypto analistlerine göre 4 altcoinin Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma şansı var.

Fiyat hareketi ve genel direnç eksikliğinin gelecekteki fiyatın daha yüksek hızlanmasına izin vereceğini söyleyen analistler, boğa yapısının geçersizlik seviyesinin bu kripto para birimlerinin her biri için değişebileceğini ifade etti.

Bunun yanı sıra Nisan ayının kripto para piyasası için nispeten istikrarlı bir ay olmasına rağmen, bu dört altcoinin kazançlarının büyük bölümünü koruduğunu ya da kazançlarını büyütmeyi başardığını vurguladılar.

Mayıs Ayında Bu 4 Altcoin ATH Yapabilir!

Mayıs ayının altcoin piyasası için önemli bir ay olma potansiyeline sahip olduğunu söyleyen analist ekibine göre piyasanın bu süre zarfında bir yükseliş görmesi halinde birçok altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşabilir. Bu, tüccarlar ve yatırımcılar için piyasa hareketlerini yakından takip etmeleri ve potansiyel fırsatlardan yararlanmaları için heyecan verici bir dönem anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Gelecek ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilecek 4 kripto para birimi şu şekilde sıralandı:

Render Token (RNDR) için Sadece Bir Ana Direnç Kaldı

RNDR fiyatı, söz konusu süreçte yüzde 500 gibi mükemmel bir yükseliş yakalayarak 2023’ün başından bu yana en çok kazanan varlıkların başında geldi. Altcoin, bu hafta itibarıyla 2.10 dolar direnç alanını temizlemeyi başardı. Nisan 2022’den beri bu seviyenin altında işlem gördüğü için bu çok önemli bir bölgeydi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesinin hala yüzde 210 altında olmasına rağmen, 3.80 dolarda yalnızca bir ana direnç kaldı. Dolayısıyla, fiyat bu bölgeyi de temizlerse, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak için işler daha kolay hale gelecektir.

OKB için Elliott Wave Teorisi 72.10 Dolara İşaret Ediyor

OKB fiyatı Haziran 2022’den bu yana hızlı yükseliş gösterdi. Artış beş dalgalı bir yukarı hareketi andırmakta ve fiyatın şu anda dördüncü dalgada bulunduğu görülmekte.

Teknik analistler, söz konusu Elliott Wave teorisini, tekrar eden uzun vadeli fiyat kalıplarını ve bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olan yatırımcı psikolojisini belirleme aracı olarak kullanırlar. Üçüncü dalganın şekli ve dördüncü dalga olabilecek simetrik bir üçgenin varlığı, bunun doğru sayım olduğunu kanıtlamakta.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Eğer öyleyse, OKB fiyatı üçgenden çıkacak ve bir sonraki direnç noktası olan 72.10 dolara yükselecek. Bu ise altcoin için tüm zamanların en yüksek yeni fiyatı olacaktır.

Bununla birlikte, üçgenden bir kırılım, OKB yükselişini gösteren fiyat tahmininin geçersiz kılınmasına ve 34.30 dolara doğru bir düşüşün gerçekleşmesine yol açabilir.

RocketPool (RPL) Fiyatı Yukarı Harekete Başlamaya Çalışıyor

RPL fiyatı, 18 Ocak’tan bu yana artan bir paralel kanal içinde yükseldi ve 16 Nisan itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.30 dolara ulaştı.

Ancak, kanalın direnç çizgisi (kırmızı simge) tarafından reddedildi ve o zamandan beri düştü. Kanalın direnç çizgisinde oluşturulan uzun üst fitil, alıcıların fiyatı sürdüremediği anlamına geldiği için düşüş işareti olarak kabul edilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Şu anda, RPL fiyatı kanalın alt kısmında işlem görüyor. Bu bir düşüş işareti olarak kabul edilse de, fiyat, bir sıçrama başlatabilecek olan 43 dolarlık destek seviyelerinin birleşmesine çok yakın seyrediyor. Kripto para birimi, kanalın orta çizgisinin üzerine çıkmayı başarırsa, direnç çizgisine doğru yükselebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi için kanaldan bir kırılma gerekmediğinden, RPL bir kez daha direnç çizgisine ulaşabilir ve bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesini yaratabilir.

BNB Fiyatı Büyük Direnci Aşabilir mi?

BNB fiyatı, Haziran 2022’deki en düşük seviyesi olan 183 dolardan bu yana önemli ölçüde arttı. Bu dönemde yükselişin eğimini ölçen yükselen bir destek çizgisini takip etti. Çizginin yanı sıra, BNB fiyatı 345 dolarlık yatay direnç alanından gelen dirençle karşı karşıya. Analistler bu ikisinin birlikte bir yükseliş modeli olarak kabul edilen yükselen bir üçgen oluşturduğunu belirtiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analizlere göre BNB token fiyatı bu noktadan çıkarsa, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinin biraz altında ve uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinde 510 dolara ulaşabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın