Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu 3 Altcoinin Yükselişi Kripto Pazarı Dengelerini Bozabilir!

Yatırımcıların radarındaki potansiyel vadeden 3 altcoin, Kasım ayı içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini görebilir mi? Detaylar haberin devamında;
Bu 3 Altcoinin Yükselişi Kripto Pazarı Dengelerini Bozabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uzun süredir çöküşler, düşüşler ve skandallarla anılan kripto para piyasası, yatırımcıları geçen aydan bu yana çoğu günde yeşil ağırlıklı görünümde karşılamayı sürdürüyor. Bu süreçte Bitcoin (BTC) dışında pek çok altcoin dikkat çekici yükseliş tabloları ortaya koyuyor.

Yükseliş görünümlü formasyonlara sahip olan altcoinlerin bazılarının Kasım ayında çıkışlarını sürdürüp tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşabileceği konuşuluyor.

BeInCrypto ekibi, kripto para piyasası için kararlı bir yükseliş ayı olan Ekim’in ardından Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilecek altcoinleri mercek altına aldı.

Injective (INJ) için ATH İşaretleri Yanıyor

Piyasa değeriyle en büyük 38. kripto varlık INJ’in fiyatı 2023 yılının başından günümüze dikkat çekici bir artış yaşadı. Bu yukarı yönlü hareket, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana mevcut olan alçalan direnç trend çizgisinin kırılımını sağladı.

Kırılımın ardından Nisan ayında 9,97 dolara kadar yükseliş gösteren altcoin, bunun ardından simetrik üçgen formasyonu içinde konsolidasyon sürecine girdi.

GCM Yatırım Banner

Ekim ayına gelindiğinde ise bu aşamadan çıkarak yükselişine devam etti. Analist ekibine göre tekrar eden uzun vadeli fiyat formasyonlarını ve yatırımcı psikolojisini analiz etmeyi içeren Elliott Dalga teorisi, fiyat artışının devam edeceği fikrini desteklemekte. Bu teoriye göre INJ fiyatı yukarı yönlü bir hareketin beşinci ve son dalgasında gibi görünmekte.

Analistler söz konusu teoriye göre yaptıkları hesaplamada, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25,30 dolara çok yakın olmakla birlikte INJ fiyatının 25 dolar seviyesine çıkabileceğini öne sürüyor.

INJ Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu teori, mevcut fiyattan yüzde 40‘lık bir artışa işaret ederken beşinci dalganın uzamasının, fiyatı yüzde 100 artırabileceği ve bir sonraki direnç noktası olan 36,50 dolara yükseltebileceği de ihtimallar arasında değerlendiriliyor.

OKB için Olası Hedef 72 Dolar

OKB fiyat hareketinin INJ’inkiyle çeşitli benzerlikler taşıdığını söyleyen analistler, altcoinin benzer biçimde simetrik bir üçgenden çıktığını ve muhtemelen yukarı yönlü bir hareketin beşinci dalgasında olduğunu belirtiyor.

OKB Fiyat Grafiği
Kaynak: TradingView

Hareketin zirvesi için en olası hedef 72 dolar olarak belirtilirken bunun, mevcut fiyatın ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58,80 doların yüzde 36 üzerinde olduğuna dikkat çekiliyor.

Trust Wallet Token (TWT) için Yüzde 70’lik Yükseliş Senaryosu

TWT fiyatının Ekim ayında uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinden çıkış yaptığına ve fiyat yılın en yüksek seviyesi olan 1,87 dolara yaklaştığını belirten analistler, 1,50 dolar direnç alanının kırılımı nedeniyle bu bölge üzerindeki haftalık kapanışın önemine vurgu yaptılar.

Bunun gerçekleşmesi halinde yüzde 70‘lik bir fiyat artışının tetiklenebileceğini iddia edilirken haftalık göreceli güç endeksinin (RSI) de bu artışı desteklediğinin altı çiziliyor.

TWT Fiyat Grafiği
Kaynak: TradingView

Analistler, üç altcoin için tüm bu beklentilerin yükseliş senaryosunu yansıttığını söylerken düşüş senaryolarının da gözden uzak tutulmaması gerektiği uyarısında bulunuyorlar.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.