Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu 3 Altcoin Genel Kripto Piyasası Trendine Karşı Çıkıyor!

Kripto para piyasalarında Bitcoin'in hızlı düşüşüyle birlikte gözlenen gerileme sürecinde bazı altcoinler kazanç elde etmeye devam ederek dikkat çekti! Detaylar...
Bu 3 Altcoin Genel Kripto Piyasası Trendine Karşı Çıkıyor!
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in önceki gün 29 bin dolar seviyesini geri kazandıktan sonra meydana gelen ani çöküş hareketi, öncü kripto para birimini 27.500 dolara geri gönderdi ve kripto piyasası onunla birlikte düştü. Ancak, özellikle üç altcoin bu süreçte güçlü duruşları ve kazançları ile dikkat çekti.

Kaspa (KAS), Injective (INJ) ve Render (RNDR), son gün kazançlarını sürdürdükten sonra genel kripto piyasası trendine karşı çıkan kripto para birimleri oldular.

Kaspa (KAS) Yüzde 10’un Üzerinde Yükseldi

BTC’nin düşüşünü takip eden saatlerde KAS, ayılara kolaylıkla üstünlük sağlayan kripto para birimlerinden biriydi. Altcoin yüzde 10’un üzerinde arttı ve 0.03 dolar seviyesini geri kazanmayı başardı.

Dikkat çeken hareketin arkasındaki sebeplerden biri, kripto para biriminin ABD’deki ilk borsasında listeleneceğinin duyurulmasıydı.

Uphold dijital varlık ticaret platformu, altcoini 27 Nisan Perşembe günü alım satım için listeliyor ve bu listelemeyle ilgili haberler, kripto para biriminin işlem hacminin yüzde 82’nin üzerine çıkarak fiyatının artmasına neden oldu.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @KaspaCurrency

KAS ayrıca bu ay birden fazla borsa listelemesine sahne oldu. LBank ve Bitget geçen hafta ticaret için dijital varlığı listeleyen platformlardan oldu.

Injective (INJ) Yüzde 9 Değer Kazandı

INJ, KAS’ın ardından değer kazanan bir diğer kripto para birimi oldu. Kripto varlık, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 9 yükseldi ve bu hareket, onu söz konusu zaman diliminin en iyi performans gösterenlerinden biri haline getirdi. Bu kazançla 8.85 dolara ulaşan kripto para, sonrasında 8.80 dolar direnç bölgesini de temizledi.

Kazançlarını yükseltmeye devam eden INJ, haber yazımı itibarıyla 9.18 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

INJ’nin geçen ayki kazanımları da 30 günlük grafikte yüzde 139’a yükseldi.

Render (RNDR) Önemli Kazanımlar Sağlıyor

RNDR, bu grup içinde en düşük kazançları görse de 24 saatlik bir süre içinde yüzde 6’nın üzerinde getiri sağlayarak yeşil yakmayı başaran bir diğer varlık oldu.

Tıpkı diğerleri gibi altcoin de bir haftalık ve 30 günlük grafiklerde iyi görünüm veriyor. Altcoin, geçen hafta yüzde 10.43 ve aylık grafikte yüzde 99.99 arttı. İşlem hacmi de bir günde yüzde 81.34 artışla yükseldi.

Render’ın yükselişi, zincir üstü geliştirmelerin devam ettiği sürece de denk geldi. Render ağını Solana blok zincirine taşıma önerisi olan RNP-002 geçen hafta sonuçlandı. RNP-003 ayrıca topluluk tarafından genel olarak olumlu bir oyla sonuçlandı. Blog gönderilerine göre teklif, Render’ı çekirdek bir ekip tarafından yönetilmekten topluluk tarafından yönetilmeye iteceği için önemli bir adım olarak görülüyor.

Bu Kazançların Arkasındaki Nedenler

Uphold borsasında Kaspa’nın listelenmesinin yanı sıra, diğer kripto paraların yükselmesinin görünürde kesin bir nedeni yok gibi görünüyor. Çoğunlukla, Çarşamba günkü Bitcoin’i 29.800 doların üzerine çıkaran ilk piyasa yükselişinin momentumunun birer etkisi gibi görünüyor.

Altcoinler şu ana kadar büyük oranda kazanımlarını koruyabilirken, uzmanlar, piyasanın bir kez daha toparlanması halinde kripto para birimlerinin yukarı yönlü hareket etmeye devam etme olasılıklarının yüksek olabileceğini belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.