Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu 2 Şirket Temettü Ödeyecek! Pay Başına Ne Kadar Veriyorlar?

Yatırımcıların yakından takip ettiği Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) ve Turkcell’in (TCELL) temettü ödemeleri için sayılı günler kaldı. İşte detaylar;
Bu 2 Şirket Temettü Ödeyecek! Pay Başına Ne Kadar Veriyorlar?
HABER GİRİŞ

Borsa yatırımcıları, hissesini aldığı şirketlerin kar payı dağıtımına yönelik açıklamalarını yakından takip ediyor. Yatırımcılar, hisse senedi fiyatındaki değişimlerden elde ettiği kazanca ek olarak dağıtılan temettülerden de faydalanmak istiyor. Tutarlı bir kar payı dağıtım politikasına sahip olan şirketler, yatırımcıların güvenini kazanıyor.

Gözde şirketler arasında yer alan Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) ve Turkcell (TCELL), 20 Aralık tarihinde temettü ödemelerini gerçekleştirecek.

Bu 2 Şirket Temettü Ödeyecek! Pay Başına Ne Kadar Veriyorlar?Kaynak: KAP

BIMAS, 16 Mayıs 2023 tarihinde temettü ödemelerini 2 taksit şeklinde yapacağını duyurmuştu. İlk taksit olan 1,8 TL, 14 Haziran tarihinde yatırımcılara verildi. Pay başına 2,7 TL şeklinde ödenecek ikinci taksit ise 20 Aralık tarihinde hesaplarda olacak.

Bu 2 Şirket Temettü Ödeyecek! Pay Başına Ne Kadar Veriyorlar?Kaynak: KAP

GCM Yatırım Banner

TCELL, 13 Eylül’de açıkladığı kar payı dağıtım açıklamasında yatırımcılara 0,9245 TL temettü ödeyeceğini duyurmuştu. Şirket, kar payı dağıtım işlemini BIMAS ile aynı gün, yani 20 Aralık’ta gerçekleştirecek.

BIMAS ve TCELL yatırımcıları, nakit bakiyelerini 22 Aralık tarihinde kullanabilecek.

BIMAS, 15 Aralık’ta kapanışını yüzde 2,3 artışla 320,5 TL’den, TCELL ise yüzde 1,2 artışla 56,6 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.