Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC’de Silvergate Etkisi: 13 Şubat’tan Bu Yana En Düşük Seviye

Bitcoin, Silvergate tasfiye duyurusunun ardından düşüşünü hızlandırdı ve son birkaç haftanın en düşük seviyesi görüldü. Detaylar haberde;
BTC’de Silvergate Etkisi: 13 Şubat’tan Bu Yana En Düşük Seviye
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ve kripto piyasasının genelinin son dönemde yaşadığı değer kaybı hızlanmış görünüyor. ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’dan üst üste iki gün gelen şahin ağırlıklı mesajlar sonrasında gözler ABD enflasyon verisi ve FED’in faiz kararına çevrildi.

Tüm bu gelişmeler ve söylemlerin ortasında, üzerindeki baskı giderek ağırlaşan Bitcoin fiyatına bir darbe de kripto bankası Silvergate’den geldi!

Piyasalar Silvergate Duyurusuna Tepki Verdi

Silvergate’in, faaliyetlerini askıya alacağını doğrulamasının sonrasında kral kripto para birimindeki düşüş hızlandı.

Silvergate Bank’ın ana şirketi konumundaki Silvergate Capital Corporation’ın gerçekleştirdiği basın açıklamasında, bankacılık işlemlerinin kademeli şekilde tasfiye edilmesinin ve bankanın gönüllü olarak tasfiye edilmesinin mevcut ortamda en iyi yol olarak görüldüğü kaydedildi.

Kripto piyasalarının, Silvergate Bank’ın operasyonlarını tasfiye edeceği haberlerine tepki göstermesiyle birlikte BTC, Perşembe günü itibarıyla art arda dördüncü gün kırmızı yakmış oldu.

GCM Yatırım Banner

BTC/USD, bir önceki gün görülen 22.198,90 dolarlık yüksek seviyenin ardından, günün erken saatlerinde ilk olarak 21.609,99 dolara kadar geriledi. Seansın ilerleyen saatlerinde düşüş derinleşirken, haber yazımı itibarıyla gün için en düşük seviye 21,468.38 dolar olarak kaydedildi. Akşam saatlerinde yaşanan düşüş dalgasıyla ayıların, yeni dip seviyeler için iş başında olduğu görülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Fiyat, 13 Şubat’tan Sonra En Düşük Noktasında!

Fiyattaki bu düşüş, BTC’yi 21.366 dolardan işlem görmüş olduğu 13 Şubat tarihinden bu yana en düşük noktasına itti.

BTC’nin grafiğine bakıldığında, bu son satış dalgası, 14 günlük göreli güç endeksinin (RSI) 28 Kasım tarihinden bu yana en düşük noktasına gerilemesiyle aynı zamana denk gelmiş oldu.

BTC için 20 Bin Dolar Uyarısı

Kripto stratejisti Aayush Jindal, Bitcoin pazarında ayıların fiyatı aşağıya itme girişimlerinin sürdüğünü ve fiyatın 20 bin dolara düşme konusunda hala tehlike içinde olduğunu söyledi.

22.000 dolarlık direnç ve trend çizgisinin aşılamaması durumunda düşüşün derinleşebileceğini kaydeden analist, aşağı yönde destek seviyelerinin sırasıyla 21.600 dolar ve 21.200 dolar bölgelerinde olduğunu belirtti.

Fiyat 21.000 dolara gerilemesi halinde bir sonraki büyük destek seviyesinin 20.500 dolar civarında olduğunu söyleyen Jindal, daha fazla kayıp halinde fiyatın 20.000 dolar seviyesine inebileceği konusunda uyardı.

Fiyat Toparlanabilir mi?

Analistler, BTC’nin 21.600 dolar üzerinde tutunması halinde fiyatların hafta sonuna doğru toparlanma şansı olduğu düşüncesinde. Jindal’a göre ise BTC’nin önündeki direnç seviyeleri 21.840 dolar ve 22 bin dolarda.

Ana direnç bölgesi 22.250 doların üzerinde bir günlük kapanışın 22.600 dolar direnç bölgesine doğru bir yükseliş dalgası yaratabileceğini belirten analist, bir sonraki kilit direncin ise fiyatın yükseliş ivmesi kazanabileceği 23.000 dolar bölgesine yakın olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın