Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC Yatırımcılarını Endişelendiren Yorum: Bir Anda Olabilir!

Yeni haftaya yatay bir seyirde başlayan Bitcoin'de düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu. Ünlü bir analistin yorumları bunun cevabını verir nitelikte...
BTC Yatırımcılarını Endişelendiren Yorum: Bir Anda Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta sonuna doğru büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), hafta sonunun ardından Pazartesi gününü de yatay bir seyirde toparlanma çabasıyla geçiriyor. Yatırımcılar, amiral kripto para biriminde düşüşün sonlanıp sonlanmadığını merak ederken, analist Profit Blue’dan BTC olası fiyat hareketlerine dair çarpıcı bir analiz geldi.

Analistin tahminleri ve kripto para biriminin güncel fiyat durumuna dair öne çıkanlar şöyle sıralanıyor:

  • Profit Blue, BTC’nin 17.500 dolara yükselebileceğini ve ardından 10 bin dolara çekilerek ikili zirveler oluşturabileceğini tweetledi.
  • BTC, geçen haftaya yeşil bölgede başladı ancak şu anda kırmızı bölgede işlem görüyor.
  • Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 16.720 dolar civarında işlem görüyor.

Analistten Uyarı: Her Şey Hızlı Gelişebilir!

Kripto para piyasası, yeni haftaya başlarken, günün dikkat çeken analizlerinden birisi Bitcoin tahminleriyle ünlenen Profit Blue’dan geldi. Analist, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Bitcoin’in 17.500-17.700 dolar civarına yükseliş göstermesini beklediğini ve ardından hızlı bir şekilde 10.000 dolar seviyesine düşerek art arda ikili tepe oluşturma şansının yüksek olduğunu ifade etti.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Twitter / @profit8lue

Analist, ek olarak, BTC’nin bu beklenmedik ve tahmin edilmesi güç hareketinin birçok tüccarı manipüle edeceğini düşündüğünü belirtti.

BTC, 12 Aralık Pazartesi gününe 16.941 dolardan (kırmızı bölge) başlasa da, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yeşil alana kısa sürede girmeyi başardı. Kripto para, yeşil bölgede yeni zirvelere ulaştı ve 14 Aralık’ta en yüksek 18.303 dolar seviyesine ulaştı. En yüksek değerine ulaştıktan kısa bir süre sonra ise yeşil alanda alçalmaya başladı.

Şimdi Kayıt Olun

Ama çok geçmeden kırmızı bölgeye girdi ve 16 Aralık’ta kırmızı bölgeye girdiğinden beri burada yatay hareket ederek işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre BTC, son 24 saatte yüzde 0.10 düşüşle 16.720 dolardan işlem görüyor.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: CoinMarketCap

Aşağıdaki grafikte görüleceği üzere, regresyon trendi kanalı, amiral kripto paranın 21 Kasım tarihinden bu yana bir yükseliş bayrağında işlem gördüğünü gösteriyor. Kasım ayının son bölümünden Aralık ayının ortasına dek daha yüksek dipler belirleyerek ilerlemesini sürdürüyor. Regresyon kanalı içinde bulunurken, 18.250 dolar seviyesindeki birinci direnç çizgisini bir kez test etti; ancak pozisyonunu koruyamadı ve aşağı indi.

Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: TradingView

Göze çarpar biçimde, BTC’nin regresyon kanalı içinde işlem görürken bile, fiyatının sarı daireler olarak gösterilen daha yüksek seviyeleri kaydettikten sonra yatay hareket ettiği gözlemleniyor. Ancak artık trendin kırılmasıyla birlikte BTC’de kısa vadeli dikey hareketlerle yatay hareket söz konusu. Bu durum, fiyatı daraltmaya devam ederken Bollinger bantları tarafından destekleniyor.

BTC Fiyatı için Olası Senaryolar

48.93 değerindeki göreceli güç endeksi (RSI) ile trend iyi durumda ve dolayısıyla tüccarlar daha fazla yatay hareket bekleyebilir. Bunun yanı sıra boğaların baskınlığı halinde, 200 günlük MA’yı kırabilir ve direnci hedef yapabilir.

Buna karşılık olumsuz tabloda ise ayıların ilk destek bölgesinde bulunan BTC üzerindeki egemenliğini artırması halinde, 15.570 dolarda konumlanan destek 2 seviyesine doğru yolculuk başlayabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın