Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC ya da Meme Coinler Değil! Kriptoda Sahne Sırası O Altcoinde!

Aptos blok zincirinin yerel tokenı olan APT, 330 milyon dolarlık token kilidinin açılmasının ardından 18 dolarlık hedefe doğru yükseliyor! Detaylar haberde;
BTC ya da Meme Coinler Değil! Kriptoda Sahne Sırası O Altcoinde!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Web 3 projelerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen bir proje olan Aptos blok zincirinin yerel tokenı APT, bugün düşüşteki kripto para piyasasına adeta meydan okuyor! Aptos fiyatı, 330 milyon dolarlık token kilidinin açılmasının ardından 18 dolarlık hedefe doğru yükseliyor.

Ölçeklenebilir katman-1 blok zinciri, kısa süre önce, 13 Mart’ta 334 milyon dolar değerinde APT tokenının kilidini açtı. Token kilit açma olaylarını genellikle fiyatlarda bir düzeltme takip ederken, APT yükselişini sürdürdü.

APT’de Yükseliş Sürüyor

Ethereum blok zinciriyle rekabet eden ve kullanıcılara blok zincirinde daha ucuz işlemler sunan katman 1 zinciri olan Aptos’un tokenının fiyatı, piyasa genelindeki düzeltmelerin ortasında yükseliş trendini sürdürüyor. Fiyat, haber yazımı itibarıyla gün içi en yüksek seviye olarak kayda geçen 16,40 dolara kadar artış gösterdi.

Aptos Fiyatı Yükselişini Sürdürüyor
Kaynak: TradingView

Aptos fiyatı, Kasım, Aralık ve Ocak 2024’te art arda üç kez token kilitlerinin açılmasına yanıt olarak düzeltme yaşadı. Ancak, son iki kilit açma işlemini APT fiyatındaki artış takip etti.

Bitcoin’in yılın başındaki fiyat yükselişi ve ardından gelen kar rotasyonu, APT gibi katman 1 tokenlarındaki kazançları muhtemelen katalize etti.

GCM Yatırım Banner

Tokenunlocks’tan alınan veriler, APT’nin yaklaşık bir hafta önce, 13 Mart’ta 330 milyon doların üzerinde tokenın kilidini açtığını gösteriyor. Bu, dolaşımdaki arzının yüzde 6’sından fazlasını temsil ediyordu.

GDC’den Gelen Duyuru Doping Oldu

Ayrıca APT tokenın geliştiricisi Aptos Labs, kısa süre önce Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) 2024’te, katılımcılar için bir oyun deneyimi duyurdu ve yeni oyun evrenini kutladı: Supervillain Labs ile iş birliği içinde Idle RPG ve Project ARK.

Oyun yaratıcısı, 15 Mart’ta iki projesi olan Idle RPG ve Project ARK için bir teaser klip paylaştı. Proje, oyun deneyimini güçlendirmek için Aptos blok zincirini kullandığından, bu sürüm Aptos Labs için önemli bir kilometre taşı ve yerel token APT için bir katalizör olarak görülüyor.

Aptos 18 Doları Hedefliyor

APT fiyatının, önde kripto para birimlerinde gözlemlenen Bitcoin (BTC) kaynaklı satışlara rağmen Salı günü güç gösterdiğine dikkat çeken kripto analisti Ekta Mourya ise fiyatın yılbaşından bugüne kadarki en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesinin pozitif sinyaller verdiğini söyleyen analist, fiyatın 18 dolarlık hedefe doğru tırmanabileceğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.