Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BRLSM Yeni Anlaşmayla Sert Yükseldi! LKMNH Yeni Şirket Kuruyor

Borsa İstanbul’da işlem gören BRLSM yeni iş ilişkisini, LKMNH ise şirket kurulumunu duyurdu. İşte detaylar;
BRLSM Yeni Anlaşmayla Sert Yükseldi! LKMNH Yeni Şirket Kuruyor
HABER GİRİŞ

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret, yeni iş ilişkisini yatırımcılarla ve kamuoyu ile paylaştı. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bağlı ortaklık olan Solar Santral Enerji ile Japonya merkezli Aisin Otomotiv Parçaları arasında anlaşma sağlandığı belirtildi.

Güneş enerjisi santrali kurulumu için yapılan ön anlaşmanın bedelinin KDV hariç 9.100.000 ABD doları olduğu aktarıldı. Proje bedelinin güncel kur ile 245.063.000 TL’ye karşılık geldiği ifade edildi. Birleşim Mühendislik, sözleşme imzalandığında detaylarının paylaşılacağını bildirdi.

BRLSM, iş ilişkisinden güç alarak yüzde 10 artışla 17 TL’ye kadar çıktı. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 22,3, aylık yüzde 78, yıllık ise yüzde 321 oranında artış görüldü.

Lokman Hekim

Borsa İstanbul’da LKMNH koduyla işlem gören Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık, Turizm, Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt, şirket kurulumu hakkında açıklama yaptı.

Şirket, tamamı kendisine ait olacak şekilde ve grup bünyesindeki tüm tesislerin lojistik işlerinin yürütülmesi amacıyla 1.000.000 TL sermayeli Lokman Hekim Lojistik A.Ş. isimli şirket kurulmasına karar verildiğini ifade etti. Şirketin kuruluş ve tescil işlemlerinin 28.07.2023 tarihinde gerçekleştirildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket bünyesinde faaliyet göstere Lokman Hekim Laundry işletmesinin faaliyetlerinin Lokman Hekim Lojistik’e devredileceği paylaşıldı.

LKMNH, günlük yüzde 1,5 düşüşle 29 TL’ye indi. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 9, aylık yüzde 26, yıllık ise yüzde 49,7 oranında değer artışı gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.