Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BRISA’ya Büyük Övgü! Hedef Fiyatı 168 Liraya Çıktı

QNB Finansinvest, BRISA payları için hedef fiyatını 168 lira olarak belirledi ve yüzde 51 oranında yükseliş potansiyeli öngördüğünü açıkladı. İşte detaylar;
BRISA’ya Büyük Övgü! Hedef Fiyatı 168 Liraya Çıktı
HABER GİRİŞ

QNB Finansinvest tarafından Brisa (BRISA) paylarına ilişkin değerlendirme raporu paylaştı. Aracı kurum, BRISA için hedef fiyatını 168 lira olarak belirlerken yüzde 51 oranında yükseliş potansiyeli öngördüğünü bildirdi.

2024 yılının ilk çeyreğinde iç pazarda yüzde 7 daralma yaşanmasına rağmen şirketin, kümülatif satış hacmini yüzde 2,6, iç satışlarda ise yüzde 9,5 artırdığını belirtti. İhracat hacminde ise yüzde 9,6 düşüş yaşandığına işaret etti.

Aracı kurum, Brisa’nın 2024 ve 2025 yıllarında ihracat taleplerinin artacağını öngördü. Küresel talep ortamında iyileşme beklentisi ve görece savunmacı operasyonel performansı göz önüne alındığında, Brisa için Outperform derecesini korumaya devam ettiğinin bilgisini verdi.

Paratic Piyasalar Brisa Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada BRISA koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 94,41 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 9,64, haftalık bazda ise yüzde 8,13 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içinde 112-117,6 lira aralığında işlem gören BRISA payları bugün TSİ 14.59 itibarıyla yüzde 5,02 artışla 117,3 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın