Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Brisa’nın Bilançosu Şaşırttı! Rakamlar Beklentilerin Üstünde

Borsa İstanbul’da BRISA koduyla işlem gören Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret, 2023’ün üçüncü çeyreğinde beklenti üstü net kar açıkladı. İşte detaylar;
Brisa’nın Bilançosu Şaşırttı! Rakamlar Beklentilerin Üstünde
HABER GİRİŞ

Sabancı Holding’in bağlı ortaklıklarından biri olan Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRISA), 2023’ün 9 ayını kapsayan bilançosunu paylaştı. Şirket, 2023’ün üçüncü çeyreği için 921 milyon TL olan beklentileri aşarak 1 milyar TL net kar açıkladı.

Brisa, 2022’nin ilk 9 ayında 1,4 milyar TL olan net karını yüzde 45 artırarak 2,1 milyar TL’ye çıkardı.

Brisa’nın Bilançosu Şaşırttı! Rakamlar Beklentilerin 2 KatıKaynak: Fintables

Söz konusu dönemde satışlar yüzde 54 artışla 14,6 milyar TL’ye, brüt kar yüzde 63 artışla 4,7 milyar TL’ye, esas faaliyet karı yüzde 96 artışla 2,7 milyar TL’ye yükseldi. Şirketin FAVÖK’ü yüzde 55 yükselerek 3,2 milyar TL’ye ulaştı.

Üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre dönen varlıklar yüzde 43, duran varlıklar ise yüzde 3 arttı. Brisa’nın finansal borçları çeyreksel bazda yüzde 34 artarak 12,3 milyar TL’ye çıktı.

GCM Yatırım Banner

Brisa’nın Bilançosu Şaşırttı! Rakamlar Beklentilerin 2 KatıKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da Orta Doğu’da yaşanan gerilimlerin etkisiyle baskı devam ediyor. BRISA da birçok hissede olduğu gibi kapanışını negatif yaptı. Hisse 1 Kasım’da kapanışını yüzde 1 düşüşle 80,4 TL’den yaptı.

Hissede haftalık yüzde 8, aylık yüzde 11 oranında değer kaybı görülürken yıllık artış yüzde 82,5 seviyesinde.

Hissenin fiyat kazanç oranı 11.16, piyasa değeri/defter değeri 7.62 düzeyinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.