Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Brisa Hisseleri Arvento Pay Alımı Sonra 35 TL ile Rekor Kırdı

Brisa hisseleri dün akşam açıklanan Arvento paylarının devralınması haberinin ardından bu sabah 35 lira ile tüm zamanların en yükseğini gördü.
Brisa Hisseleri Arvento Pay Alımı Sonra 35 TL ile Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Brisa Bridgestones Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirket, dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Arvento paylarının devralınmasına ilişkin sözleşme imzalandığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, Brisa ile Özer Hıncal ve Track Holdings S.A.R.L arasında Arvento M2M Elektronik Sistemler Sanayi Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin %88,89’unu temsil eden payların tamamının 291.469.028,3 TL bedelle devralınması amacıyla hisse alım-satım sözleşmesi imzaladıklarını duyurdular.

KAP açıklamasında, “Pay devrinin gerçekleşmesi, gerekli izin ve onayların alınması da dahil olmak üzere, Sözleşmede belirlenen diğer koşulların yerine getirilmesine bağlı olup, tüm bu sürecin en geç 2022 yıl ortasına kadar tamamlanmış olması hedeflenmektedir,” ifadelerine yer verildi.

Devir bedelinde Arvento’nun kapanış tarihindeki net borç ve işletme sermayesi seviyelerinin dikkate alınarak birtakım düzeltmeler yapılacağı, nihai devir bedeli kesinleştiğinde ise kamuya duyurulacağı ifade edildi.

Brisa’nın, mevcut sistemlerine Arvento filo yönetimi platformu ve telematik ağını entegre ederek güçlü lastik tedariği ve servis ağını genişleyeceği de söylendi. Satın almanın Brisa’nın lastik odağındaki mevcut iş portförünü mobilite çözümleri işine dönüştürmek için bir kaldıraç olacağı da açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Dünkü açıklamaların ardından bugün Brisa hisseleri (BRISA) 35 TL seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
Brisa Hisseleri Yüzde 1,54 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Brisa hisseleri Pazartesi günkü işlemlerde, geçen haftaki kazançlarının bir kısmını geri vermişti. Dünkü işlemlerde ise bir miktar toparlanarak 34 lira seviyesine doğru ilerlemişti. Dünkü işlemleri 33,78 liradan kapatan hisseler, bugüne yükselişle başlangıç yaptı.

Hisseler bugünkü işlemlere 34,02 liradan açılış gerçekleştirdikten sonra güçlü yükseliş gösterdi ve TSİ 10:30 sularında 35 liraya kadar tırmandı. Bu seviye ile rekor kıran hisseler, daha sonra kazanımlarını bir miktar azalttı. TSİ 11:43 sularında %1,54 oranında artıda 34,32 lirada seyretmeye başladı.

Brisa hisselerinin yukarı yönlü ivmeyi koruması durumunda 34,90 ve 35,55 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 33,70 ve 33,15 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %2,35 oranında değer kazancına işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %45,31 oranında kazanç sunan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %77,7 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.