Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BRICS Ülkelerinde Milyoner Patlaması Bekleniyor

Yakın tarihli bir rapora göre BRICS’in milyoner sayısında, önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 85 ile bu zamana kadarki en büyük artış olacağı beklentisi ortaya çıktı.
BRICS Ülkelerinde Milyoner Patlaması Bekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS bloğu bu yıl bünyesine yeni ülkeleri dahil etti. Mısır, Etiyopya, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni de kapsayacak şekilde genişleyen bloga Suudi Arabistan’ın da katılması bekleniyor.

Henley & Partners’ın yayımladığı bir rapora göre BRICS ülkelerindeki milyoner nüfusu önümüzdeki on yıl içinde ciddi düzeyde bir artış gösterecek. Toplamda 45 trilyon dolarlık yatırım yapılabilir servete sahip olan BRICS ülkelerindeki milyoner sayısının önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 85 artması bekleniyor.

Mevcut durumda grupta 1 milyondan fazla yatırım yapılabilir varlığa sahip 1,6 milyon kişi bulunuyor. New World Wealth varlık analisti Andrew Amolis, öngörülen yüzde 85’lik artışın küresel olarak herhangi bir blok veya bölgenin en yüksek servet artışı olacağını söyledi.

G7 Ülkelerinin Milyoner Sayısında Yüzde 45’lik Artış Bekleniyor

Aralık 2023 itibarıyla 110 trilyon dolarlık yatırım yapılabilir servete sahip olan Kanada, Fransa, Japonya, İtalya, ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’nden oluşan G7 ülkelerindeki milyoner sayısının ise önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 45 oranında artması bekleniyor.

Henley & Partners’ın Yönetici Ortağı ve Güneydoğu Asya Başkanı Dominic Volek, BRICS’in dünya düzenine meydan okuduğunu kendisini G7 ve diğer uluslararası kurumlara karşı güçlü bir rakip olarak hazırladığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hindistan’da 2033 yılına kadar milyonerlerin kişi başına düşen servetinin yüzde 110 oranında artması tahmin edilirken, onu yüzde 105’le Suudi Arabistan takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.