Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Brezilya’da Kriptoya İlgi Büyüyor! Nubank Verileri Açıkladı

Kripto sektörüne ilginin giderek arttığı Brezilya'nın dijital bankacılık şirketi Nubank, kripto platformuna üye olanların sayısını açıkladı. Detaylar haberde;
Brezilya’da Kriptoya İlgi Büyüyor! Nubank Verileri Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto sektörüne ilginin giderek yükseldiği Brezilya’da dijital bankacılık şirketi Nubank’tan sektöre dair yeni veriler açıklandı. Banka, kripto platformuna bugüne kadar 1.8 milyonun üzerinde kullanıcının kaydolduğunu duyurdu

Kripto alım-satım platformunu ilk olarak Mayıs ayı içinde duyuran Nubank, Haziran ayı sonlarında platformu Brezilyalı kullanıcıların hizmetine sunmuştu.

Latin Amerika’da 70 milyondan fazla müşterisi bulunan Brezilya merkezli dijital bankacılık devi, kripto para alım-satım platformuna bugüne kadar ülke içinden 1.8 milyon kullanıcının kaydolduğunu belirtti.

Ülkede kripto para birimlerine yönelik yoğun bir ilgi olduğuna işaret eden şirket, 1.8 milyon sayısının bankanın kripto platformu aracılığıyla en az bir kripto para birimi satın almış kullanıcıları kapsadığı belirtildi.

Kısa Sürede İki Kata Yakın Artış Kaydedildi

Platformun, Temmuz ayı sonlarında 1 milyon kullanıcıya ulaştığı duyurulmuştu. Böylelikle kullanıcı sayısında kısa sürede neredeyse iki katına çıkan ciddi bir yükseliş gözlemlenmiş oldu.

Açıklanan verilere bakıldığında Nubank’ın Latin Amerika bölgesindeki bankacılık hizmetlerinde 70 milyon müşteriye ulaştığı görüldü. Bunların 66.4 milyonunun Brezilya’da, 3.2 milyonunun Meksika’da ve 400 bininin ise Kolombiya’da olduğu ifade edildi.

Şirket ayrıca yatırım hizmetleri kategorisindeki kullanıcı sayısının 6 milyona yükseldiğini belirtti.

Nubank CEO’su ve kurucusu David Vélez yaptığı açıklamada, “Hızlandırılmış büyümemiz, genişlemeyi, yeni ürünleri ve müşteri başına gelir artışını dengeleyen sürekli bir verimlilik arayışından kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.

Kripto Sektöründe En Hızlı Gelişim Gösteren Ülkeler Arasında

Chainalysis’in 2022 Kripto Benimseme Endeksi’nde yedinci sırada yer alan Brezilya, dijital bankacılık ve yatırım uygulamaları aracılığıyla tüketicilere sunulan kripto ticaret hizmetlerinde hızlı bir büyüme kaydetti.

Mercado Libre, PicPay, BTG Pactual ve XP, geçtiğimiz yıl içinde kripto hizmetlerini piyasaya süren firmalar arasında yer alıyor.

Ayrıca Binance, Bitcoin Trade, Bitso ve Mercado Bitcoin gibi kripto para borsalarının tümü ülkedeki müşterilere hitap ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%