Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bozdağ’dan Adalet Tavsiyesi: Hiçbir Şey Bilmiyorsanız Susun

Bozdağ, ülkede yargının her kesim tarafından yüksek sesle eleştirilmesini kınadı. Yargıya intikal etmiş konularda yapılacaklar hakkında tavsiyelerini paylaştı.
Bozdağ’dan Adalet Tavsiyesi: Hiçbir Şey Bilmiyorsanız Susun
HABER GİRİŞ

Adalet Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi Rektörlüğü işbirliğinde, ‘Hukuk Klinikleri Uygulamalarının 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’ açılış töreni yapıldı. Törende konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hukuk öğrencileri için tavsiyelerde bulundu.

Bozdağ, “Siyasi taraftarlığa göre insanları haklı haksız terazisinde tartmayın” dedi.

Kadına şiddet ve cinayet haberleri başta olmak üzere yargıya intikal etmiş çoğu olayda kamuoyunun yüksek reaksiyon gösterdiğine dikkat çekti.

Yargının verdiği kararların çoğunun tartışma yaratması üzerine adalet sistemine gelen eleştirilerin haksız olduğuna işaret etti.

Verilen kararlarda dosyanın içeriği hakkında tam anlamıyla her şeyi bilmeden kanaatte bulunulmaması gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“Bütün Türkiye’ye diyorum ki dosyaları bilmeden konuşmayın, delillere vâkıf olmadan değerlendirme yapmayın.”

“Hiçbir Şey Bilmiyorsanız Susun”

Söz konusu dosyalara ilişkin bilgi sahibi olunmadan yapılan yorumları eleştiren Bozdağ, konuşma yerine susmanın doğru olacağını savundu.

Adalet Bakanı, “Hiçbir şey bilmiyorsanız orada size düşen şey bilmiş bilmiş konuşmak değil, sükut etmek, bilen birisi varsa onun bilgisine müracaat etmektir” dedi. Ancak ülkede bu tavsiyeye uyulmadığına yönelik çıkışta bulundu.

“Ülkemizde herkes hakim, savcı, avukat” diyerek, herkesin her dosya hakkında hakim ve savcıdan daha çok bilgi sahibiymiş gibi davrandığını söyledi.

Bu tutumdaki kişilerin ise “Türk yargısını yargılamaya ve onun hakkında haksız karar vermeye devam ettiğini” ifade etti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.