Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bozdağ: Yıkılan Evlerle İlgili Sorumlular Hesap Verecek

Adalet Bakanlığı, Türkiye tarihine kara harflerle yazılan Kahramanmaraş merkezli depremlerde ihmali olanları takibe aldı. Yıkılan binalara dair tahkikat başlatıldı.
Bozdağ: Yıkılan Evlerle İlgili Sorumlular Hesap Verecek
HABER GİRİŞ

Türkiye, deprem tarihinde 100 yılın en büyük hasarına şahit olduktan sonra sorumluların hesap vermesi için kamuoyunda sesler yükseldi. Depremin dördüncü gününde enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürerken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Diyarbakır’daki afet bölgesini ziyaret eden Bozdağ, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde konuştu.

Depremin yaşandığı toplam 10 ilde ağır hasar gören binaların ve bu binaları inşa edenlerin mercek altında olduğunu kaydederek, “Yıkılan binalarla ilgili tahkikat başlatıldı. Hukuk önünde hesap verecekler” şeklinde çıkışta bulundu.

Çok Sayıda Savcı Adli Süreç için Talepte Bulundu

Deprem bölgelerinde adli yapıların ve personelin de etkilendiğini söyleyen Adalet Bakanı, süreç yönetiminde 206 savcının deprem bölgelerinde görevlendirildiğini açıkladı.

“İhtiyaç olan her yere gerekli görevlendirmeler yapılacaktır” diyerek, görevlendirmelerin gönüllülük esasına göre yapıldığını, çok sayıda savcının yargı sürecine dahil olmak için talebinin olduğunu söyledi. (AA)

GCM Yatırım Banner

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.