Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BOTAŞ Gazprom Tarafından Satın Alınacak mı? Açıklama Geldi

BOTAŞ, son günlerde sosyal medya dahil olmak üzere bazı mecralarda yer alan haberlerle ilgili duyuru yaptı.
BOTAŞ Gazprom Tarafından Satın Alınacak mı? Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOATAŞ), yaptığı açıklamada son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan BOTAŞ’ın Rus petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom tarafından devralınacağına dair iddialara yanıt verdi. Şirket bu haberlerin ve açıklamaların asılsız olduğunu vurgulandı.

Bahse konu haber ve içeriklerin Türkiye’nin enerji sektöründe öncü kamu kuruluşu olan BOTAŞ’ın Gazprom şirketi dahil olmak üzere herhangi bir ülke veya şirkete devredilmesi iddialarının gerçeklikle uzaktan yakından bir ilgisi bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada, dünyada benzeri görülmemiş bir enerji krizine dikkat çekilerek şirketin almış olduğu önlemler sayesinde Türkiye’nin doğal gaz tedarikinde hiçbir sorun yaşamadığı belirtildi.

“Maksatlı ve Planlı Bir Eylem”

BOTAŞ’ın gerçekleştirdiği projeler ve yatırımlarla Türkiye’yi enerjide merkez ülke hedefine adım adım yaklaştırdığı kaydedildi.

Söz konusu mesnetsiz iddiaların maksatlı ve planlı bir eylem olarak görüldüğü vurgulandı. Şirket, bu iddialara itibar edilmemesini, bu mesnetsiz iddialara karşı tüm yasal haklarını saklı tuttuğunu belirtti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.