Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BOTAŞ Duyurdu: Temmuz Ayında Sürpriz Zam Yok

Her ay yenisi gelen zam haberlerine doğal gaz tarafından ekleme yapılmadı. BOTAŞ, yeni ayda tarife değişikliğine gidilmediğini duyurdu.
BOTAŞ Duyurdu: Temmuz Ayında Sürpriz Zam Yok
HABER GİRİŞ

Mayıs ayında yapılan seçimlere giderken Nisan ayında tarifesinde indirim yaptığını ve sonraki aylarda da zam kararı almadığını duyuran Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından sürpriz bir karar gelmedi.

İnternet sitesinde Temmuz ayına ilişkin tarifesini belirleyen BOTAŞ hem mesken hem de sanayi aboneleri için doğal gaz tarifelerini sabit bıraktı.

Böylece Temmuz 2023 dönemi için sanayi kuruluşları ve mesken abonelerinin tarifesinin yanı sıra elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında da değişiklik yapılmadı.

Mesken tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulanan satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak sabit kaldı.

Sanayi aboneleri için belirlenen tarifede kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için 9 bin 478 lira oldu.

GCM Yatırım Banner

Elektrik üretiminde belirlenen miktar ise 1000 metreküp doğal gaz için 10 bin lira olarak kayda geçti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.