Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BOTAŞ Duyurdu: Temmuz Ayında Sürpriz Zam Yok

Her ay yenisi gelen zam haberlerine doğal gaz tarafından ekleme yapılmadı. BOTAŞ, yeni ayda tarife değişikliğine gidilmediğini duyurdu.
BOTAŞ Duyurdu: Temmuz Ayında Sürpriz Zam Yok
Yorum

Mayıs ayında yapılan seçimlere giderken Nisan ayında tarifesinde indirim yaptığını ve sonraki aylarda da zam kararı almadığını duyuran Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından sürpriz bir karar gelmedi.

İnternet sitesinde Temmuz ayına ilişkin tarifesini belirleyen BOTAŞ hem mesken hem de sanayi aboneleri için doğal gaz tarifelerini sabit bıraktı.

Böylece Temmuz 2023 dönemi için sanayi kuruluşları ve mesken abonelerinin tarifesinin yanı sıra elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında da değişiklik yapılmadı.

Mesken tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulanan satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak sabit kaldı.

Sanayi aboneleri için belirlenen tarifede kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için 9 bin 478 lira oldu.

Elektrik üretiminde belirlenen miktar ise 1000 metreküp doğal gaz için 10 bin lira olarak kayda geçti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu