Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Botaş Duyurdu: Deprem Bölgesi Doğal Gaz Boru Hatlarında Son Durum

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, deprem bölgesindeki doğal gaz boru hatlarına dair gün içindeki açıklamalarına bir yenisini ekledi. Detaylar haberde;
Botaş Duyurdu: Deprem Bölgesi Doğal Gaz Boru Hatlarında Son Durum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle doğal gaz boru hatlarında meydana gelen hasarın giderilmesi için Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

BOTAŞ’tan yapılan açıklamada, depremler nedeniyle Kahramanmaraş – Gaziantep doğal gaz iletim hattında hasar oluştuğu anımsatıldı.

Doğal Gaz Verilemeyen Bölgeler Belirtildi

Açıklamada, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay illeri ve Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı ve Kırıkhan ilçelerine doğal gaz verilemediği belirtildi.

Ekipler tarafından gerekli güvenlik tedbirleri alınarak ilgili bölgelerdeki boru hattı hasarlarının ivedilikle onarımı için kaynak ekip ve ekipmanların, çelik boru vb. unsurların hasar noktalarına sevkiyatının gerçekleştirilmekte olduğu ifade edildi.

Ayrıca, sahaya intikal işlemleri akabinde, en kısa zamanda güvenlik şartları sağlanması sonrasında ilgili şehirlere gaz akışının yeniden başlatılmasının planlandığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Kurumdan yapılan bir önceki açıklamada BOTAŞ ekiplerinin sahada yapmış oldukları kontroller sonrasında hasar meydana gelen noktalar ve etki alanları hakkında bilgiler verilmişti.

Kahramanmaraş – Gaziantep doğal gaz iletim hattında oluşan hasar neticesinde Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş illeri ile Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı, Islahiye, Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerine doğal gaz akışının durdurulduğu belirtilmişti.

Bölgedeki doğal gaz dağıtım şirketleri ile gerekli koordinasyonun kurularak, hastane, fırın vb kritik tesislere CNG ve LNG tedarik edilmesi sureti ile gaz arzı sağlanmaya devam edileceği ifade edilmişti.

Depremde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Artıyor

AFAD’ın son açıklamasına göre Kahramanmaraş merkezli depremlerde 2316 kişi hayatını kaybederken, 13 bin 293 kişi yaralandı.

6 bin 217 binanın ise yıkılmış durumda olduğu belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın