Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bosch Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor

Alman devi Bosch, otomobil pazarındaki gerilemeden nasibini aldı. Siparişlerdeki düşüş ve iptaller nedeniyle Türkiye’deki faaliyetlerini bir süreliğine askıya aldı.
Bosch Türkiye’deki Fabrikasında Üretime Ara Veriyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük otomotiv parçası sağlayıcısı unvanına sahip, Almanya merkezli elektronik ve mühendislik firması Bosch, Bursa’daki fabrikasında üretime ara verdiğini duyurdu. Üretimde kesintiye gitme kararı için otomotiv sektöründeki talep düşüşünü gerekçe gösterdi.

Hammadde sıkıntısı, enerji kısıtlamaları ve lojistik problemler yaşadığını paylaşan Alman devi, Bursa’daki fabrikasında çok sayıda çalışanına bildirimde bulunarak 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üretime ara vereceklerini açıkladı.

Fabrikadan işçilere yapılan bilgilendirme yazısında, arz zincirindeki kırılmaya atıf yapıldı. Küresel çapta etkisini gösteren hammadde eksikliğinin yanı sıra enerjide kısıtlamaya gidilmesinin yarattığı arz sıkıntına vurgu yapıldı.

Arzda yaşanan sorunların talep ayağını da etkilediği için araç pazarında durgunluk yaşandığı ve siparişlerin düştüğü belirtildi. Özellikle son dönemde Bosch’un sipariş sayısında ciddi miktarda düşüş ve iptaller olduğu açıklandı.

Söz konusu gelişmeler neticesinde gerileyen müşteri taleplerini dengelemek adına Bursa’da bulunan fabrikada bir süreliğine üretime ara verildiği duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Çalışanlar İzne ya da Eğitime Gidecek

Yapılan açıklamada, 27-30 Ekim 2022 döneminde saat ücretli çalışanların, varsa yıllık izin haklarını kullanacakları, yıllık izin hakkı olmayanların ise zorunlu eğitimlere katılması gerektiği aktarıldı.

Aylık ücretli çalışanların, varsa yıllık izin haklarını kullanacakları, yıllık izin hakkı olmayanların esnek izinden faydalanacakları belirtildi.

Gebze’deki Faaliyetler Sürüyor

Otomasyon alanında Bursa ve Gebze’deki lokasyonlarında faaliyetlerini sürdüren Bosch, küresel ve yerel pazar için seri üretimini Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında gerçekleştiriyor.

Gebze TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesiste ise müşteriye özel projelere yoğunluk veriliyor. Ayrıca satış ve servis operasyonları da Gebze’de gerçekleştiriliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın