Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bosch 2025’e İşaret Etti! İşten Çıkarmalar Başlıyor

Bosch, değişen talep ve teknolojilere uyum sağlayabilmek için 2025'in sonuna kadar Almanya'daki iki tesisinden 1500 kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığını açıkladı.
Bosch 2025’e İşaret Etti! İşten Çıkarmalar Başlıyor
HABER GİRİŞ

Yüksek enflasyon sebebiyle küresel merkez bankalarının faiz artış kararları şirketlerin işgücünü etkiliyor. Otomotiv tedarikçisi Bosch, otomotiv sektöründeki değişen talep ve teknolojilere uyum sağlayabilme hedefiyle 2025’e kadar Almanya’daki iki tesisinde 1500’e kadar kişiyi işten çıkarması gerektiğini açıkladı.

Londra merkezli haber ajansı Reuters’ın haberinde konuya ilişkin Bosch’un bir sözcüsü tarafından e-posta yoluyla yapılan bir yoruma yer verdi.

Sözcü, “Diğer şirketler gibi biz de istihdam seviyesini sipariş durumuna, tahrik sektöründeki yapısal değişikliklere ve gelecekteki teknolojilerin pazara nüfuzuna göre ayarlamak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Almanya’daki Feuerbach ve Schwieberdingen tesislerindeki tahrikler bölümünde geliştirme, yönetim ve satış alanlarında 2025 yılı sonuna kadar 1500’e kadar personel kapasitesinin ayarlanmasına karar verdiklerini bildirdi.

Bosch söz konusu karar kapsamında personeli başka departmanlara taşımak, erken emeklilik veya gönüllü işten çıkarma anlaşmaları yoluyla bunu başarmaya çalıştığına dikkat çekti. Grubun ayrıntılar üzerinde iş konseyiyle görüşmelerde bulunduğunun da bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Yılbaşında beklenenden çok daha büyük zorluklarla karşı karşıya olduklarını savunan Bosch, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

“Yeni ürünler ve geniş bir yelpazedeki eğitim önlemleriyle istihdam seviyemizi mümkün olan en iyi şekilde korumak istesek bile bunu sektöre göre ayarlamamız gerekecek. Bazı bölgelerde düzen durumu var.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın