Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borusan Mannensmann ABD’li 44 Yıllık Dev Şirketi Satın Aldı!

ABD’li Berg Pipe’yi satın alan Borusan, hedefleri doğrultusunda adım atmaya devam ediyor. İşte Borusan CEO’sunun açıklamaları;
Borusan Mannensmann ABD’li 44 Yıllık Dev Şirketi Satın Aldı!
Yorum

Global pazarlarda yerelleşme stratejisi ile hareket eden Borusan Mannesmann, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 44 yıldır faaliyet gösteren, Florida ve Alabama eyaletlerinde 2 tesisle faaliyet gösteren Berg Pipe’nin yüzde 100’ünü satın aldı. Borusan Grup Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Kafadar, Borusan’ın Türkiye’ye katma değer yarattığını ifade etti.

Şirketin dünya pazarlarına yaptığı ihracatla Türkiye’nin ekonomisine katkı sağladığını, sektöründe Türkiye’nin bir numaralı markası olan şirket için uzun süredir büyümeyi sağlayacak global pazarlara odaklandıklarını belirtti.

Borusan’ın Berg Pipe’nin satın alımı ile gelecek yıllar içinde büyük potansiyele sahip Kuzey Amerika enerji boruları pazarının en önemli oyuncularından biri olacağını aktardı. Şirketin hedefleri çerçevesinde hedef ve potansiyel pazarlardaki iddiasını yükseltecek fırsatları değerlendirmeye devam edeceğini söyledi.

“Avrupa’nin Bir Numaralı Üreticisiyiz”

Kafadar, 2018 yılında Gemlik tesislerine yapılan ilave yatırımlarla bugün otomotiv segmentinde Avrupa’ın bit numaralı üreticisi olduklarını kaydetti.

ABD’de boru sektörünün en prestijli yayınlarından American Metal market tarafından 3 kez “Yılın En İyi Boru Üreticisi” ödülüne layık görüldüklerini paylaştı.

Bu sene tamamlanacak 50 milyon dolarlık yatırım ile birlikte üretim faaliyetlerini genişleteceklerini belirten Kafadar, gerçekleştirdikleri satın alımla şirket için yeni bir dönemi başlattıklarını söyledi.

Şirketin 2023 yılı sonunda Türkiye, İtalya, Romanya ve ABD’de toplam tesis sayısı 11’e çıkacak. Üretim kapasitesi 2 milyon tona, toplam çalışan sayısı 2 bin 800’e yükselecek. (AA)

BRSAN, günlük yüzde 4,5 yükselişle 126 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu