Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borusan Gemlik’teki Büyük Çaplı Satışını Duyurdu

Borusan, Gemlik'teki büyük çaplı boru üretim tesisinin satışını bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurarak dikkat çekti. İşte detaylar;
Borusan Gemlik’teki Büyük Çaplı Satışını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borusan Birleşik Boru Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Gemlik Büyük Çaplı Boru Üretim Tesisi hakkında bildiri paylaştı. Gemlik Büyük Çaplı Üretim Tesisi’nin Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş’ye satışının tamamlandığını duyurdu.

18 Aralık 2023’teki KAP bildirisini anımsatan Borusan, 3 fabrika ile üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Gemlik Tesisleri’ndeki arazi ve bina satışlarına ilişkin çalışmaların başladığını belirtti.

Satışların, Gemlik Tesisleri’ndeki sadece altyapı ve proje iş kolu kapsamında yer alan büyük çaplı boruların üretiminin gerçekleştirildiği arazi ve binalara yönelik olacağı kaydedildi.

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde bulunan ve büyük çaplı boru üretim tesisini içeren arazi ve binaların satış bedeli olarak toplam 66 milyon dolar (yaklaşık 2.043.703.200 TL) ödendiği paylaşıldı.

Söz konusu satışın 32 milyon 500 bin dolarlık (yaklaşık 1.006.369.000 TL) kısmının işlemin tamamlandığı gün peşin olarak alındığına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Geri kalan 33 milyon 500 bin dolarlık (yaklaşık 1.037.334.200 TL) kısmının ise gayrimenkulün boş vaziyette teslim edilmesi için 15 Aralık 2024’te tahsil edileceği aktarıldı.

Şirket daha önce 18 Aralık 2023’te özel durum açıklamasında Gemlik Tesisleri’ndeki büyük çaplı boru üretim tesisinin satışına ilişkin çalışmalara başladığını duyurmuştu. Ancak, Türkiye’deki diğer üretim tesislerinin faaliyetlerine devam edileceği belirtilmişti.

Borsada BRSAN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 895,8 oranında kazanç sağladı. Hisse bugün TSİ 12.07 itibarıyla yüzde 1,64 artışla 713 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın