Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borusan, Aydem ve Pınar Et’den Temettü Açıklaması!

KAP üzerinden hissedarlarına açıklama yapan Borusan, Aydem ve Pınar Et 2023 yılına yönelik temettü kararlarını paylaştı.
Borusan, Aydem ve Pınar Et’den Temettü Açıklaması!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların merakla beklediği temettü kararları açıklanmaya devam ediyor. Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden toplantı sonucu aldığı temettü kararlarını paylaşıyor. Bazı şirketler 2022’deki net karlarından temettü vermeyeceğini, bunları yatırımlarda ve büyüme aşamalarında kullanacağını belirtiyor.

BRYAT koduyla faaliyet gösteren Borusan Yatırım ve Pazarlama, 2023 yılında yatırımcılarına brüt 14,5 TL, net 13 TL nakit temettü dağıtmaya karar verdi. Şirket 2022’de yatırımcılarına 5,7 TL temettü vermişti. BRYAT, günlük yüzde 4 değişimle 902 TL’den işlem gördü.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayi (PETUN), açıklamasında 2022 yılı karından hissedarlarına brüt 2,3 TL, net 2,1 TL temettü ödenmesine karar verdi. Şirket 2022 yılında 352,5 milyon TL net kar açıklamıştı. PETUN, günlük yüzde 3 kayıp ile kapanışını 62,5 TL’den yaptı.

Aydem Yenilenebilir Enerji (AYDEM), 2023 yılında yatırımcılarına kar payı vermeyeceğini, kayıtlara göre dağıtabilir karın oluşmadığının tespit edildiğini ifade etti. AYDEM, günlük yüzde 2,2 kayıpla 16,6 TL’den kapanış yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.