Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borusan, Aydem ve Pınar Et’den Temettü Açıklaması!

KAP üzerinden hissedarlarına açıklama yapan Borusan, Aydem ve Pınar Et 2023 yılına yönelik temettü kararlarını paylaştı.
Borusan, Aydem ve Pınar Et’den Temettü Açıklaması!
Son Güncelleme: 

Yatırımcıların merakla beklediği temettü kararları açıklanmaya devam ediyor. Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden toplantı sonucu aldığı temettü kararlarını paylaşıyor. Bazı şirketler 2022’deki net karlarından temettü vermeyeceğini, bunları yatırımlarda ve büyüme aşamalarında kullanacağını belirtiyor.

BRYAT koduyla faaliyet gösteren Borusan Yatırım ve Pazarlama, 2023 yılında yatırımcılarına brüt 14,5 TL, net 13 TL nakit temettü dağıtmaya karar verdi. Şirket 2022’de yatırımcılarına 5,7 TL temettü vermişti. BRYAT, günlük yüzde 4 değişimle 902 TL’den işlem gördü.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayi (PETUN), açıklamasında 2022 yılı karından hissedarlarına brüt 2,3 TL, net 2,1 TL temettü ödenmesine karar verdi. Şirket 2022 yılında 352,5 milyon TL net kar açıklamıştı. PETUN, günlük yüzde 3 kayıp ile kapanışını 62,5 TL’den yaptı.

Aydem Yenilenebilir Enerji (AYDEM), 2023 yılında yatırımcılarına kar payı vermeyeceğini, kayıtlara göre dağıtabilir karın oluşmadığının tespit edildiğini ifade etti. AYDEM, günlük yüzde 2,2 kayıpla 16,6 TL’den kapanış yaptı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu