Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borusan ABD’de Şirket Satın Aldı! BALAT’tan Sermaye Artırımı

Borsa İstanbul’da işlem gören BRSAN ABD’de şirket aldığını, BALAT ise sermaye artırım kararını duyurdu. İşte detaylar;
Borusan ABD’de Şirket Satın Aldı! BALAT’tan Sermaye Artırımı
HABER GİRİŞ

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret (BRSAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) faaliyet gösteren BERG EUROPIPE Holding Corp’un satın alımına yönelik açıklama yaptı. Söz konusu satın alma eyleminin Borusan Mannesmann’ın global pazarlarda varlığını daha fazla artırmak için yapıldığı belirtildi.

Şirket, hisselerinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığı olan Borusan Mannesmann Pipe US Inc tarafından ABD’de çelik boru üretimi alanında Panama City ve Mobile şehirlerinde faaliyet gösteren Berg Europipe Holding Corp’un sermayesinin tamamını temsil eden payların devir işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi.

Pay alım sözleşmesi kapsamında satın alma bedelinin 162 milyon ABD doları olduğu aktarıldı. BRSAN, günlük yüzde 5 artışla 121,8 TL’den işlem görüyor.

Balatacılar Balatacılık

KAP üzerinden yatırımcıları bilgilendiren Balatacılar Sanayi ve Ticaret (BALAT), tahsisli sermaye artırımına yönelik duyurusunu paylaştı.

Şirket, 50.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 13.377.187 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle ve payların nominal değerinden az olmamak koşuluyla 13.500.000 TL artırılmasına karar verdi.

GCM Yatırım Banner

BALAT, günlük yüzde 10 yükselişle 17 TL’ye yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın