Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Boru Şirketinin Hisseleri Dev Anlaşmayla Hareketlendi

Kuzey Boru A.Ş., ciroyu olumlu etkileyecek dev anlaşmasını duyurdu. İşte o anlaşma ve şirketin hisselerinin son durumu...
Boru Şirketinin Hisseleri Dev Anlaşmayla Hareketlendi
HABER GİRİŞ

Kuzey Boru A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ciro ve karlılığa olumlu etki sağlayacak yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yurt içinde ve yurt dışında boru satış sözleşmelerinin imzalandığını açıkladı. Kuzey Boru, yurt içinde 108.645.000,00 TL’lik (KDV Dahil) boru alım işi kapsamında sözleşme imzaladığını duyurdu.

Yurt dışında ise İtalya ve Gürcistan ile 337.654,00 dolarlık boru alım işine yönelik sözleşme imzalandığını duyurdu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) döviz satış kuru ile hesaplandığında 10.915.307,09 TL’ye karşılık geldiği not edildi.

Sözleşmelerin 2024 yılı satış hedefindeki etkisinin yüzde 2,38 olduğu aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (KBORU) söz konusu anlaşma ile yükselişe geçti. Dün kapanışı 81 TL’den yapan hisseler sabah saatlerinden yapılan açıklama sonrasında 85,95 TL’ye kadar tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Bu yükselişin ardından hafif düşüşe geçen hisseler saat 10.45’te 80,95 TL’ye geriledi. Tekrar tırmanışa geçen hisseler günlük bazda yüzde 3’den fazla yükseliş ile 84,95 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.