Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsaya Yeni Giren Şirketten Yatırım Açıklaması

Borsaya bir ay önce adım atan teknoloji şirketi Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, bağlı ortaklığının yatırımı hakkında ve 2024'e yönelik açıklamada bulundu.
Borsaya Yeni Giren Şirketten Yatırım Açıklaması
HABER GİRİŞ

Kasım ayında halka arz olan şirketler arasına katılan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, hız kesmeden yeni iş ilişkilerini açıklamaya devam ediyor. Bu hafta içinde Cezayir’deki iki yeni anlaşmasını açıklayan şirket, bağlı ortaklığı hakkında duyuruda bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, bağlı ortaklığı EKOS Mobilite’nin şarj istasyonu yatırımlarına yönelik bilgi verdi.

Söz konusu yatırımlar çerçevesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye iştiraki Balpark’a ait otoparklarda 5 bölgede 11 adet şarj istasyonunun bugün itibarıyla devreye alınarak son kullanıcıların kullanımına açılacağı aktarıldı.

Bağlı ortaklığının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan (EPDK) elektrikli araç şarj ağı işletmeci lisansı bulunduğu hatırlatılan açıklamada, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarının 2024 yılında planlamaya uygun olarak devam edeceği bildirildi.

Faaliyetin bağlı ortaklık cirosuna olumlu katkı sağlayacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

12,77 TL’den halka arz olan şirketin hisseleri Aralık ayının başında 43,9 TL’ye yükselerek zirveyi gördü. Zirve seviyesini korumayan hisseler bugün açılışı 34,44 TL’de yaptı.

EKOS hisseleri günü 35,68 TL’den kapattı. Hisseler aylık bazda yüzde 58,16, haftalık bazda yüzde 4,82 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.