Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsaya Yeni Bir Şirket Geliyor: Yeşil Global Enerji Halka Arz Kararı Aldı!

Borsa İstanbul’da işlem görmeye karar veren şirketlerin arasına bir yenisi daha katıldı. İşte Yeşil Global Enerji ile ilgili detaylı bilgiler;
Borsaya Yeni Bir Şirket Geliyor: Yeşil Global Enerji Halka Arz Kararı Aldı!
HABER GİRİŞ

Son haftalarda neredeyse her geçen gün yeni bir şirketin halka arz kararı aldığı açıklanırken Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) Yeşil Yapı Endüstri’nin yüzde 29,90 hissesi oranında iştiraki olan Yeşil Global Enerji’nin halka arz edeceği duyuruldu. Gün içinde toplanan Yönetim Kurulu’nun görüşmeleri sonucunda Sermaye Piyasası Kurulu’na ön izin başvurusunda bulunulacak.

KAP’ta yer alan bilgiler ışığında Yeşil Global Enerji’nin şirket paylarının 2023 yılında halka arz edilmesi amacıyla İnfo Yatırım Menkul Değerler ile sözleşme imzalanmasına, halka arz edilecek payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasına karar verildiği açıklandı.

Şirket Hakkında Bilgiler

Temeli 2007’de atılan ve enerji sektöründe birçok ilke imza atmış ve ödül kazanmış enerji üretim firması olan Yeşil Global Enerji, 2009 yılında devreye alınan Odayeri Çöp Biyogaz Santrali alanında Avrupa’nın en büyüğü unvanına layık görüldü.

15 yıl içinde çöp gazı, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji gibi proje yatırımları yapan şirket dinamik kadrosu ve enerji projeleri ile dikkat çekiyor.

Şirket, ICCI Enerji Ödülleri’nden en çevreci yatırımcı, İstanbul Sanayi Odası’ndan çevre dostu uygulamalar, Uluslararası Katı Atık Birliği’nden altın üyelik, İstanbul Karbon Zirvesi’nden karbon azaltım kahramanı, Çevreci Tesis Ödülleri’nden en çevreci tesis, Emirates Enerji Ödülleri’nden büyük enerji projeleri birincilik ödülü, TAYCED’den tüm atık ve çevre yönetim dernek üyesi, Avrupa KSS Ödül Programı’ndan KOBİ kategorisi ikincisi ödüllerine layık görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.