Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Yüksek Teknoloji Şirketi Bakanlık Onayını Kaptı!

Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu bildiriminde Bilişimin Yıldızları programına kabul edildiğini duyurdu. Detaylar haberde;
Borsanın Yüksek Teknoloji Şirketi Bakanlık Onayını Kaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da KRONT koduyla işlem gören Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) programına kabul edildiğine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Başta telekomünikasyon olmak üzere enerji, finans ve sağlık sektöründeki kurumsal işletmelerin operasyonel verimlilik ve güvenlik ihtiyaçlarına yönelik yüksek teknoloji yazılım ürünleri sunan şirket, KAP bildiriminde konunun detaylarına yer verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’na yapılan başvuru sonucunda şirketin “E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) Programı” kapsamına alındığının Bakanlık tarafından yazılı olarak bildirildiği ifade edildi.

Bilişimin Yıldızları programının amacının, inovasyonun teşvik edilmesi ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilecek bölgesel ve küresel unicornların oluşturulmasına yönelik bilişim sektöründeki şirketlerin desteklenmesi olduğu belirtildi.

Program kapsamında yer alan desteklere ilişkin başvuruların, yönetim danışmanlığı şirketi ile birlikte hazırlanacak stratejik iş planının Bakanlık tarafından onaylanmasını müteakip yapılabileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek finans tablosunu 7 Kasım’da açıklamıştı. Şirketin yılın ilk dokuz ayındaki net karı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8 oranında yükseliş göstermişti.

KRONT Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı

KRONT hisseleri, haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisse değeri, günlük yüzde 5’lik düşüşle 15,5 TL seviyesine geriledi.

KRONT Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık kaybı yüzde 6,7 seviyesindeki hisseler, aylıkta ise yüzde 11,1 civarında yeşil yakmış durumda. KRONT’A yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 8,5 civarında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.