Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Yıldız İsimleri için Fiyatlar Yukarı Çekildi

Borsa İstanbul için gelen rekor haberleri hız kesmezken, yükseliş potansiyeliyle öne çıkan hisseler Tacirler Yatırım’ın günlük portföyünde yer aldı.
Borsanın Yıldız İsimleri için Fiyatlar Yukarı Çekildi
HABER GİRİŞ

Merkez’in başına Fatih Karahan isminin gelmesiyle borsada güneşli günler kendini gösterdi. Haftanın ilk işlem gününün sonunda tüm zamanların en yüksek kapanışını yapan BIST 100 endeksi, bugün de yükseliş ivmesini sürdürdü.

6 Şubat Salı gününe 8.810 puandan başladıktan sonra seansın ilk dakikalarında 8.851 puanın üzerine sıçrayarak rekor denemelerini sürdüren endeks, yatırımcıları borsaya çekme sinyalleri verdi.

Tacirler Yatırım’ın bugünkü bülteninde yatırımcılar için önerilen hisseler yer aldı. Günlük teknik analiz bazlı hisse önerilerinde; Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS), Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA) ve Tüpraş-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) sıralandı.

Tacirler Yatırım Günlük Teknik Analiz 06.02.2024
Kaynak: Tacirler Yatırım

Savunma alanında dev anlaşmalara imza atan ve yatırımcıların yıldız takımında yer alan ASELS için Tacirler Yatırım’ın hedef fiyatı 54,15 TL oldu.

Yıllık yüzde 80 prim gören ve aylık kazancını yüzde 8’in üzerinde tutan ASELS, yazım anında 51,65 TL’den fiyatlandı. Tacirler Yatırım’ın hisseler için stop-loss seviyesi 51,55 TL oldu.

GCM Yatırım Banner

15 gündür aralıksız yeşil mumlara tutunan CCOLA, yıllık kazancını yüzde 222 rakamına çıkarırken, hisseler için yükseliş beklentisi sürdü.

Tacirler Yatırım’ın 610,60 TL olarak hedeflediği hissede fiyat yazım anında yüzde 2’nin üzerinde artış ile 603 TL oldu. CCOLA için stop-loss seviyesi 581,20 TL olarak belirlendi.

Yıllık yüzde 100’ün üzerinde artan TUPRS için ise hedef fiyat 160,50, stop-loss seviyesi 152,80 TL olarak kayda geçti.

THYAO, dün olduğu gibi bugün de Tacirler Yatırım’ın öneri listesinde yer aldı. Geçen yılki düşüşe rağmen yıllık primini yüzde 100’de korumayı başaran THYAO için Tacirler Yatırım’ın hedef fiyatı 291,40 TL’den 299,40 TL’ye; stop-loss seviyesi ise 277,30 TL’den, 284,90’TL’ye çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.