Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Savunma Devinden Temettü Dağıtım Kararı! Tarih Verildi!

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Borsanın Savunma Devinden Temettü Dağıtım Kararı! Tarih Verildi!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu konumundaki Aselsan, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun kar payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ASELS koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,1118421 TL, net 0,1006578 TL temettü ödenmesine karar verdiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 25 Kasım 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

ASELS Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Yönetim kurulunun temettü teklifinin 14 Haziran‘daki 49. olağan genel kurul toplantısında görüşülüp karara bağlanacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri gibi çok geniş bir ürün yelpazesine olan şirket, bugünkü bir diğer KAP bildiriminde yeni iş ilişkisindeki sözleşme değişikliğinden bahsetti.

Şirket ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında kent güvenliğine yönelik mevcut projelere ilişkin sözleşme değişiklikleri yapıldığı; söz konusu sözleşme değişiklileri ile şirkete toplam 353 milyon 863 bin dolar tutarında ilave kent güvenlik yönetim sistemi siparişleri verildiği belirtildi.

ASELS Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,59 değer kaybederek 10.055,98 puandan tamamlarken, ASELS hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve düştü.

Yıllık zirvesi 67,3 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,5‘lik düşüşle 62,4 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ASELS Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Aselsan hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 6,7 ve yüzde 203 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın