Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Otomotiv Devinden Milyon Dolarlık İhracat Harekatı!

Otomotiv sektörünün öncü isimlerinden biri olan Otokar bugün KAP üzerinden stratejik bir adımla 136 milyon dolarlık yeni bir ihracat sözleşmesine imza attığını açıkladı.
Borsanın Otomotiv Devinden Milyon Dolarlık İhracat Harekatı!
HABER GİRİŞ

Koç Holding’in yüzde 44,68 ortağı olduğu Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 136 milyon dolarlık yeni sipariş bildirimi paylaştı.

Otomotiv ve savunma sanayinde faaliyet gösteren Otokar, 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça, bakım ekipmanları ve eğitim hizmetleri satışını kapsayan yeni bir ihracat sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Bahsi geçen sözleşmenin yaklaşık 136 milyon dolar bedelinde olduğu ve gerekli resmi makam onaylarının alınmasıyla yürürlüğe gireceği vurgulandı.

Borsa İstanbul’da OTKAR koduyla işlem gören şirket hissesi bugünkü kapanışını yüzde 0,66 artıda 422,25 lira seviyesinde tamamladı.

Paratic Piyasalar Otokar Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yıl içerisinde en yüksek 483,25 lira seviyesini test eden hisse yatırımcısına yıllık yüzde 112,31 kazandırırken, aylık 0,35 kaybettirdi. Performansıyla yatırımcının gözde hisselerinden olan OTKAR, haftalık yüzde 8,4 düştü.

Şimdi Kayıt Olun

Sözleşme kapsamındaki teslimatların 2023 yılının sonunda başlayarak, partiler halinde 1 yıl içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğine dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.