Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Metal Şirketi Milyon Dolarlık İmzasıyla Gündem Oldu!

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama, KAP'a yapılan bildirimde şirketin bağlı ortaklığı tarafından üstlenilen yeni proje hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Borsanın Metal Şirketi Milyon Dolarlık İmzasıyla Gündem Oldu!
HABER GİRİŞ

Cepheler, kapı ve pencereler için alüminyum mimari sistemler ile endüstriyel profiller tasarlayıp üreten Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, şirketin bağlı ortaklığı tarafından üstlenilen yeni proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CUSAN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, imzalanan yurt dışı sözleşmesinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, ABD’de yerleşik Aluminum Profile Systems LLC ile ABD’deki Imperial Tower / 2958 Kennedy Blvd, NJ isimli proje için “Imperial Tower Projesi Yüklenici Sözleşmesi” imzaladığı bilgisi verildi.

Bugün imzalanan sözleşmenin ürün tedarik, alüminyum cephe paneli üretim ve ihracat taahhütlerini kapsadığı ifade edildi.

Şirket cirosuna ve karlılığına olumlu yansımasının beklenmekte olduğu belirtilen sözleşme bedelinin 5 milyon 5 bin 563 dolar olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 20 Mayıs 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirket, 2023 genelinde toplam 238.340.048 TL net zarar açıklamıştı.

CUSAN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,77 değer kaybederek 10.400,48 puandan tamamlarken, CUSAN hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 32,9 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 1‘lik yükselişle 24,1 TL seviyesine çıkış gösterdi.

CUSAN Fiyatı Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Çuhadaroğlu Metal Sanayi hisseleri, uzun vadede de yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 50,9 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.