Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirketin İştiraki İtalya’ya GES Kuruyor

Yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri olan YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş, bağlı ortaklığının GES projesi hakkında açılamada bulundu. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirketin İştiraki İtalya’ya GES Kuruyor
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının güneş enerji santrali yatırımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 51 ortak olduğu Defic Globe iştiraki Yiltun Energie SRL’nin güneş enerji santrali (GES) inşasına başladığını duyurdu.

Söz konusu santralin İtalya Bressena bölgesinde kurulacağı açıklandı. Ayrıca İtalya Sicilya’da lisanslama süreçleri devam eden 125 MW kapasiteli iki ayrı proje olduğu bildirildi. Sürecin tamamlanmasının ardından projelerin yatırımlarına başlanacağı açıklandı.

YEO Teknoloji tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“2024 ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanan santral ile grubumuz Romanya’da işletmeye aldığı 18,5 MW kapasiteli tesisin ardından ikinci yurtdışı enerji yatırımını işletmeye almış olacaktır. Yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisselerini incelediğimizde (YEOTK) yatırımcıya yıllık bazda yüzde 130,48 kazandırırken, aylık bazda yüzde 17,08 kaybettirdi.

Hisseler haftalık bazda yüzde 13,54 değer kaybetti. Bugün açılışı 211,5 TL’den yapan hisseler, yazım sırasında yüzde 1,48’lik düşüş ile 206 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.