Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirket Tıp Alanında Yapay Zeka Çalışmalarına Başladı!

Yapay zeka çalışmaları ile dikkat çeken teknoloji şirketi, tıp alanında uygulamalara başlayacaklarını duyurdu. Bu gelişme ile hisseler yeşilleri yakarak göz kırptı. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirket Tıp Alanında Yapay Zeka Çalışmalarına Başladı!
HABER GİRİŞ

Teknoloji alanında faaliyet gösteren ve borsaya 2021 yılında adım atan MİA Teknoloji A.Ş, çalışmalarını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurmaya devam ediyor. Şirket bugün yaptığı duyuruda yapay zeka yatırımlarına yönelik açıklamada bulundu.

MİA Teknoloji, yapay zeka alanında alnında yapılan yatırımlar çerçevesinde MİA Tech Corporation çatısı altında tıp alanında yapay zeka uygulamaları çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Bu çerçevede hastalığın önlenmesi ve teşhisi için elektronik sağlık kayıtları aracılığıyla büyük miktarda veriyi analiz eden uygulamalar üzerinde çalışılacağı aktarıldı.

Bunun yanında tanı süreçleri, tedavi protokolü ve ilaç geliştirme ve daha birçok alanda yapay zeka destekli uygulamaların, önleme veya tedavi teknikleri ile hasta sonuçları arasındaki ilişkileri analizleri esas alan karar destek sistemlerinin ele alınacağı not edildi.

Yeni projelere sağlık personelinin de katılacağı, doğru ve yerinde araştırma geliştirme faaliyetleri yapmak üzere ödüllü proje ve fikir yarışması yapılacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, yap zeka destekli tarım devriminin bir parçası olmayı istediklerini not etmişti.

MIA Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

MİA Teknoloji’nin hisseleri tıp alanında yapay zeka çalışmalarına olumlu tepki verdi. Dün kapanışı 71,20 TL’den yapan hisseler bugün açılışta yeşilleri yaktı. Haftanın üçüncü işlem gününe 74 TL’den başladı.
Günlük yüzde 3’ten fazla kazanç sağlayan MIATK hisseleri, 74,35 TL’ye tırmandı.

Hisseler yatırımcıya yıllık bazda yüzde 733,85, aylık bazda yüzde 17,73 kazandırdı. İki haftadır düşüş seyrinde olan hisseler, bu hafta yeşilleri yaktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın