Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirket İştirakine Milyonluk Avans Verecek

Inveo Yatırım Holding iştirakine işletme sermayesinde kullanması için 2 milyon TL avans verdi. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirket İştirakine Milyonluk Avans Verecek
HABER GİRİŞ

Inveo Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Inveo Araç Kiralama Hizmetleri A.Ş.’ye sermaye avansı verilmesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Inveo Araç Kiralama Hizmetleri AŞ’ye işletme sermayesinde kullanılmak üzere avans verilmesine karar verildiğini bildirdi.

Şirket KAP üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Inveo Araç Kiralama Hizmetleri AŞ’ye şirketin net işletme sermayesinde kullanılmak amacıyla, ileride yapılması planlanan sermaye artırımına konu edilmek üzere 2.000.000 TL sermaye avansı verilmesine karar verilmiştir.”

Yıllık yüzde 112,8 kazandıran şirketin hisseleri (INVEO), bugün açılışı 50,65 TL’den yaptı. 50,9 TL’ye kadar tırmanan hisseler, 48,12 TL’ye kadar geriledi. Hisseler kapanışı 47,88 TL’den yaptı. INVEO hisseleri aylık bazda yüzde 2’ye yakın kazandırırken, günlük bazda yüzde 5,28 kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın